Ознака: Самсунг
Калеидоскоп 25.10.20 | 11:23

Почина првиот човек на компанијата „Самсунг“

Првиот човек на јужнокорејскиот гигант, компанијата „Самсунг“, Ли Кун Хи, починал на 78-годишна возраст во Сеул. Ли е заслужен за трансформација на малиот бизнис основан...

Технологија 15.10.20 | 15:33

Самсунг ги зеза корисниците на Ејпл: Со нашиот телефон доаѓа и полнач

Новата серија Ајфон 12 предизвика помешани чувства, како кај традиционалните корисници на Ејпл, така и кај пошироката јавност. Покрај многу добри работи кој беа презентирани...

Технологија 19.06.20 | 13:53

Самсунг го сели производството на екрани во Виетнам

Јужнокорејската електронска компанија Самсунг планира да го пресели своето производство на екрани од Кина во Виетнам, објавија во петокот виетнамските медиуми. Самсунг...

Технологија 08.07.19 | 16:13

Лажна апликација на „Самсунг“ измами милиони корисници

Милиони корисници ја инспалираа лажната апликација на „Самсунг“ која ја најдоа на „плеј стор“. Updates for Samsung – Android Update Versions ја превзеле повеќе од 10 милиони корисници...