Ознака: само вистина
Вести 10.07.20 | 20:58

Заев ги ветуваше „Гугл“ и „Фејсбук“ како инвестиции, но веројатно и за тоа зборувал со некој пранкер

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев и носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на гостувањето на телевизија Канал 5 во емисијата „Само вистина“...

Македонија 10.07.20 | 20:45

Јанушев: Заев се колнеше во жицата, а на крај видовме што направи

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев и носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на гостувањето на телевизија Канал 5 во емисијата „Само вистина“...

Македонија 10.07.20 | 20:03

Јанушев: Сè што се правело како инвестиции, инфраструктура е направено во време на владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев и носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на гостувањето на телевизија Канал 5 во емисијата „Само вистина“...

Македонија 30.06.20 | 21:10

Николоски ги повика граѓаните масовно да излезат на избори: Во изборна единица 4 јас и мојата партија водиме преку четири проценти

Александар Николоски, носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 4 во вечерашното гостување на телевизија Канал 5 на емисијата „Само вистина“ ги повика граѓаните...

Македонија 30.06.20 | 19:55

Николоски: Водам 4% пред Заев, убеден сум во победата на ВМРО-ДПМНЕ

Според сите расположливи анкети кои јас сум ги видел 4% сум во предност пред Зоран Заев во изборната единица 4 додека ВМРО-ДПМНЕ на ниво на територијата на Република Македонија...

Македонија 26.06.20 | 20:47

Чулев: Откако јас сум поставен за министер за МВР континуирано сме во борба со криминалот

Како МВР дадовме сè од себе за справување со ситуацијата со коронавирусот, вечерва министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев во „Само интервју“ на „Канал 5“. Ние...

Економија 28.02.20 | 20:57

Мицкоски: Додека збориме овие два часа вие државата ја задолживте за 65 илјади евра

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски на дуелот со претседателот на СДСМ Зоран Заев на Канал 5 телевизија кажа дека долгот на државата само во мандатот на Заев...

Македонија 28.02.20 | 19:38

Мицкоски и Заев согласни дека коронавирусот засега нема да влијае врз изборите

Со ставови за актуелната состојба со коронавирусот и неговото евентуално влијание на одржувањето на предвремените парламентарни избори почна вечерашниот ТВ дуел...

Македонија 28.02.20 | 19:33

За кого протестиравте пред судот, за таткото на Маричиќ од вашиот кабинет кој е судија?

Може ли да Ви дадам еден предмет, еден случај да Ви дадам? „Тортура“ предметот за господинот Бошковски. Зашто судијата заборави 90 дена да свика сесија, го запраша претседателот...

Економија 28.02.20 | 19:24

Мицкоски: Колку евра вративте во бројчаникот?Ниту едно, еврата завршија во џебовите на вашите

Најмалку СДСМ и вие лично имате право да протестирате за правда. Јас навистина се чудев против кого вие протестиравте? Против татко му на Бојан Маричиќ, против сопругата...

Македонија 28.02.20 | 19:16

Мицкоски до Заев: Се возите во тоа на „М“, опкружен сте со луѓето на Груевски, опседнат сте

Оставете го Никола Груевски, ајде да зборуваме за тоа што е тема, му порача на денешниот тв-дуел Христијан Мицкоски на соговорникот Зоран Заев, откако претседателот...

Македонија 21.02.20 | 19:53

Пендаровски: Ако СДСМ и ДУИ не работат за доброто на граѓаните, јас не сум со нив

Во историјата на државата претседател не бил избран без поддршка на кој било од големите два блока, рече претседателот Стево Пендаровски, во интервју во телевизијата...

Македонија 24.01.20 | 21:46

Османи: Земјава е подготвена за преговори со ЕУ

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи смета дека земјава е подготвена да почне преговори за членство во Европската унија и оти тоа може да се случи наскоро...

Македонија 28.11.19 | 23:28

Добро би било да ги поднаучите знамињата, кога веќе 25 години државата ви плаќа данок

Дали може да ни кажете што точно направивте за граѓаните во својата 25-годишна кариера како политичар во Македонија, го праша вечерва Стефан Андоновски заменик министерот...

Скопје 20.11.19 | 19:44

Трајановски до Шилегов: Бидете среќен што сте градоначалник после мене

Поранешниот градоначалник на Скопје Коце Трајановски во вечерашниот ТВ дуел со сегашниот градоначалник Петре Шилегов на Канал 5 му порача дека треба да е среќен што...

Скопје 20.11.19 | 19:42

Коце ѕвонел, Петре не му се јавил: Бев зафатен решавајќи ги проблемите што ми ги остави

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов во вечерашниот дуел со својот претходник Коце Трајановски на Канал 5 потврди дека во една прилика Трајановски го побарал на...

Македонија 15.11.19 | 21:15

Силјановска: Aко одбирате недоволно образовани луѓе, од нив може да очекувате „Рекет“

Специјалното јавно обвинителство беше паралелен орган со буџет неколку пати поголем од други органи, а кога се создава нешто паралелно не може да се контролира. Ова...

Македонија 14.11.19 | 21:02

Милошоски: СЈО и власта на СДСМ ја уценуваа ВМРО-ДПМНЕ со истрагите

Специјалното јавно обвинителство и власта ја уценуваа ВМРО-ДПМНЕ со отворените истраги на СЈО во замена за гласање на промени на Уставот и престанок на отворените критики...

Македонија 08.11.19 | 19:55

Спасовски: Кој ќе биде технички премиер зависи од Заев

Јас сум насочен кон реализацијата на проектите, кој ќе биде технички премиер е одлука на  Зоран Заев, рече денеска министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски во...

Македонија 18.10.19 | 20:18

Николоски: Партнери на Македонија се Брисел, Берлин, Париз, Вашингтон и Лондон

Не верувам дека натака ќе одат работите, рече во вечерашното гостување во „Само вистина“ потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, одговарајќи на прашањето дали...