Ознака: Само интервју
Македонија 16.04.21 | 21:30

Мицкоски: Случајот со Рашковски може ќе се прошири со уште две обвиненија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вели дека сите случувања околу случајот со генералниот секретар Драги Рашковски, се знаеле однапред, исто како и тоа дека...

Македонија 16.04.21 | 20:59

Мицкоски: Одложувањето на пописот е потег за спасување на животите на граѓаните

За мене одложувањето на пописот е потег за спасување на животите на граѓаните, рече вечерва Христијан Мицкоски на „Само интервју“. Јас немам намера да се пресметувам...

Македонија 16.04.21 | 20:58

Фајон, Пицула и Заев креирале сличен нон-пејпер, како оној за кој лажат дека го напишал Јанша, му открил тој на Мицкоски

Претседателот Христијан Мицкоски во денешната „Само вистина“ откри дека денеска разговарал со словенечкиот премиер, кој негира дека е кретор на документот за промена...

Македонија 16.04.21 | 20:40

Мицкоски: Нема да поддржиме национални отстапки со Бугарија на штета на македонските идентитетски обележја

Нема да поддржиме национални отстапки во спорот со Бугарија на штета на македонските национални обележја, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за „Само интервју“...

Македонија 16.04.21 | 20:34

Ако за еден ден вели нема па ќе купуваме српски вакцини, значи Филипче нема никаков план а луѓе умираат

Зборувајќи за контрадикторните изјави на министерот за здравство Венко Филипче за купувањето на вакцините произведени во Србија, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски...

Македонија 16.04.21 | 20:20

Со тоа што пола балканска мафија тука зеде лични документи, Спасовски признава недостатоци во своето работење како министер

Материјалите околу аферата „Мафија“ ги имав веќе неколку месеци и тоа ми беа доставени од свиркач. И јас го повикувам Оливер Спасовски, подготвен сум да одговарам за,...

Македонија 16.04.21 | 20:01

Талат може дома да се однесува така своеволно, ама како претседател на Собрание треба да им служи на граѓаните

Талат е одговорен да спроведе хармонија во Собранието, и Собарнието да биде функционално. Ако не знае нека си даде оставка и нека замине, има кој знае, рече лидерот на...

Македонија 16.04.21 | 19:55

Мицкоски: Овие што прават трговија со дрога е војската на Заев која поткупува на избори

Зошто баш неговиот возач и зошто баш марихуаната е поврзана со семејството Заеви. Ние не сме 200 милиони држава, ние сме два милиони луѓе се се знае. Ние за самиот проект...

Македонија 16.04.21 | 19:53

За две години владата на ВМРО-ДПМНЕ ќе има подобар резултат на листата на Транспаренси интернешнал

Не може човек кој во својот живот бил аболиран политичар или во својот живот, влегол во мандатот со активен судски процес, кривично дело кое било во првостепена и второтстепена...

Македонија 16.04.21 | 19:32

Мицкоски: Зошто Пекер е протеран во Косово, а не во Турција? Не демантираат дека се среќавал со луѓе од власта

Да оговорат од власта дали мафијашот Седат Пекер имал средби со луѓе од владата, побара вечерва лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во „Само интервју“ зборувајќи...

Македонија 16.04.21 | 19:13

Мицкоски: Случајот Рашкоски го нацртав утрово, пријателите на Заев на распит одат со рацете во џеб

Случајот Рашковски го нацртав утрово, рече во вечерашната емисија „Само интервју“ претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, потсетувајќи на неговиот статус...

Македонија 15.04.21 | 15:51

Утре во „Само интервју“ ќе гостува лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе гостува во Канал 5 во „Само интервју“. Мицкоски во „Само интервју“ ќе открие кој му се заканувал по живот и зошто нема доверба...