Ознака: самка ибраимовски
Македонија 26.12.21 | 17:10

Самка Ибраимовски најави оставка од функцијата заменик-директор на „Македонија пат“, не биле исполнети ветувањата кон ПЦЕР

Претседателот на Партијата за целосна еманципација на Ромите (ПЦЕР), Самка Ибраимовски денеска најави оставка од функцијата заменик-директор на Јавното Претпријатие...

Македонија 20.10.21 | 09:54

ПЦЕР не ја напушта коалицијата со СДСМ, владиното мнозинство е стабилно

Партијата за целосна еманциопација на Ромите-ПЦЕР сака да ја информира јавноста дека владината коалиција е стабилна, владиното мнозинство е стабилно и работиме исклучиво...

Македонија 27.09.21 | 20:20

Роденденот го прослави на митинг: Самка наполни 67 години

Коалицискиот партнер на Зоран Заев, Самка Ибраимовски објави фотографија од централниот митинг на СДСМ во Битола и се пофали дека 67 роденден го минал во партиска кампања. Заменик-директорот...

Македонија 18.05.21 | 20:33

Самка Ибраимовски избран за заменик директор на Македонија пат

Владата на Република Македонија ќе му предложи на Собранието на Република Македонија за заменик на директорот на Агенцијата за администрација да го...

Твитови 31.12.20 | 09:34

Она кога човек нема што да додаде….


Македонија 11.11.20 | 11:10

Самка Ибраимовски заменик директор во „Македонија пат“, именувани и неколку други функционери

Во рамки на 19. седница Владата синоќа заклучи да му препорача на Управниот одбор на Јавното претпријатие за одржување и заштита на магистралните и регионалните патишта...

Македонија 08.11.20 | 19:13

Ибраимовски ја вознемири Бугарија: Е*ати Бугарите, што сакате, Бугари да бидеме никогаш

Лидерот на Партијата за целосна еманципација на Ромоте (ПЦЕР) Самка Ибраимовски предизвика бура во Бугарија. Koaлицискиот партнер на Зоран Заев со серија навредливи...

Македонија 19.08.20 | 19:47

Коалицискиот партнер на Заев, Самка Ибраимовски незадоволен што остана без министер

Претседателот на ПЦЕР, пак, Самка Ибраимовски и коалициски партнер на СДСМ рече дека со составот на новата влада неговата партија ќе го изгуби и тоа што го имаше. – Тоа...

Македонија 25.03.20 | 10:18

Не е крадец тој што краде, туку тој што ќе го фатат, порача Ибраимоски

Пратеникот и некогашен министер без ресор во владата на Зоран Заев, Самка Ибраимоски, вчера на својот „Фејсбук“ профил ги почасти пријателите со низа на афоризми. Здравјето...

Македонија 05.07.19 | 22:23

Самка Ибраимовски ни се закани со кривична пријава зашто нема поим од интернет експлорер

Шок и неверување! Република исправена на ѕидот на срамот, а во воздухот лебди кривична пријава! Сите Роми политички репрезенти на етничката заедница ставени на купче,...

Македонија 05.07.19 | 18:49

Ибраимовски до Џафери: Дали Собранието нема 300 евра за авионска карта, или ова е дискриминација?

Пратеникот од владејачкото мнозинство Самка Ибраимовски, во отворено писмо до јавноста кое го објавуваме интегрално, се обраќа до собранискиот спикер Талат Џафери...

Македонија 06.05.19 | 14:45

Самка Ибраимоски ѝ го мерка местото на Мила Царовска

Од Партијата за целосна еманципација на Ромите (ПЦЕР) на пратеникот Самка Ибраимоски му ја честитаат победата на Стево Пендаровски и нагласуваат дека тие го направиле...

Македонија 19.02.19 | 12:36

Ибраимовски: Амди Бајрам веќе не е Кока-Кола, туку дестилирана вода

Ќе се кандидирам за претседател на државата за да можеме ние Ромите да се преброиме“, рече претседателот на Партијата за целосна еманципација на Ромите Самка Ибаримовски....

Црна хроника 01.02.19 | 14:23

Што се случи таа вечер во Шутка? Пратеникот Ибраимовски побара одговори од МВР за инцидентот

Пратеникот од Партијата за целосна еманципација на Ромите, Самка Ибраимовски денеска на прес-конференција изрази жалење за инцидентот што се случи деновиве во Шуто...

Македонија 01.02.19 | 13:58

Самка за Република: Ќе се кандидирам за претседател

Партијата за целосна еманципација на Ромите (ПЦЕР) на пратеникот Самка Ибраимоски, која е дел од владејачката коалиција планира сама да се трка на претседателските...

Твитови 12.01.19 | 08:46

Се смирија Амди и Самка


Македонија 10.12.18 | 13:17

Самка Ибраимовски на „Фејсбук“ им нуди вработување на Ромите во Германија

Самка Ибраимовски, пратеник од ПЦЕР во македонското собрание на своите избирачи им наоѓа работа во Германија. на неговиот фејсбук профил тој ги повикува сите ѕидати,...