Ознака: Сафет Бишевац
Македонија 02.11.22 | 11:28

Бишевац: Го буткаат Јовески за уставен судија како заштита зошто знае многу за Заев и неговите луѓе

Испитувањата покажуваат дека добар дел од одговорните луѓе во државата се неписмени за работите што ги вршат, па оттука оваа состојба е сосема очекувана, вели поранешниот...

Македонија 04.05.22 | 19:28

Бишевац: Опозицијата нема друг избор освен бојкот, пратениците се сведени на апсолутни послушници на извршната власт

Поранешниот пратеник, Сафет Бишевац, во емисијата „Само вистина“ изјави дека работа на најголемата опозициска партија е да ја одреди тактиката и стратегијата за да...

Македонија 17.11.21 | 22:07

Бишевац: Заев има историја на купување пратеници

Поранешниот пратеник Сафет Бишевац е еден од соговорниците вечерва во „Клик Плус“ на ТВ21. Покрај Бишевац, во студиото на ТВ21 се Стефан Богоев и политичкиот аналитичар...

Македонија 08.11.21 | 23:21

Бишевац: Обидот на Заев да остане премиер и лидер на СДСМ ќе биде последната шајка во ковчегот на партијата

Заев по објавувањето на резултатите од вториот круг даде оставка, а не најави дека ќе поднесе. Тој рече „поднесувам оставка од премиерската функција и претседател на...

Македонија 02.11.21 | 21:47

Бишевац: Оставката на Заев е завршена работа и прашање е технички како тоа ќе се изведе

Сафет Бишевац во емисијата 24 анализа истакна дека оставката на Заев е завршена работа и прашање е технички како тоа ќе се изведе. Може да се залажуваат дека Заев ќе остане...

Македонија 28.06.21 | 12:24

Сафет Бишевац: Заев не е човек на кого може да му верувате

Поранешниот пратеник и некогашен новинар, Сафет Бишевац во гостувањето во „Студио 10“ на ТВ 24 упати остри критики кон владејачката СДСМ. Тој не штедеше зборови на сметка...

Македонија 12.10.20 | 20:45

Бишевац: Заев да побара одговорност, некој нека објасни каква корист имаат граѓаните од вежбањето на магарето со народни пари

Корупцијата беше една од најголемите забелешки од Европската комисија. Каде е човекот кој пред три и нешто години ја предводеше борбата за правда, за право, за едно општество...

Вести 07.09.20 | 21:04

Сафет Бишевац: Маричиќ нема да може да ги направи реформите во правосудството

Заев беше на чело на реформите во правосудството и ако некој сноси вина за немање ни Р во правосудството тоа е Зоран Заев и очигледно министерката Дескоска која Заев...

Здравје 04.07.20 | 17:11

Сафет Бишевац позитивен на Ковид-19

Поранешниот новинар, а сега кандидат за пратеник на претстојните  избори од коалицијата „Обнова на Македонија“ на ВМРО-ДПМНЕ, Сафет Бишевац, е позитивен на коронавирусот. За...

Македонија 19.05.20 | 19:42

Бишевац: Зоран Заев не е добар човек

Зоран Заев не е добар човек, бидејќи добар човек не ги фотографира оние на кои им дели хуманитарна помош, ова претставува класичен изборен поткуп, рече денеска Сафет...

Македонија 11.03.20 | 14:04

Што се знае Сафет за Зоран, па е толкава закана за СДСМ?

Зошто СДСМ толку жестоко го напаѓа Сафет Бишевац, како кандидат за пратеник на овие избори, пишува Магазин.мк Одговорот е едноставен и има неколку незгодни причини зошто...

Македонија 05.03.20 | 20:00

Бишевац: Случајот „Рекет“ ќе има сериозно влијание на рејтингот на СДСМ

Поранешниот пратеник Сафет Бишевац оценува дека  случајот Рекет ќе одземе дел од гласовите на владејачката СДСМ, Бишевац. Според него, овој случај е производ на едно...

Македонија 03.03.20 | 23:36

Бишевац: Ние веќе извесно време живееме во бинационална држава

Колку професорот Малески ни ги отвора очите? Бидејќи ние веќе извесно време живееме во бинационална држава, рече вечерва Сафет Бишевац во емисијата „Заспиј ако можеш“,...

Македонија 03.03.20 | 23:03

Куновска, Ѓорѓиев, Минчев, Бендевска се откажаа од СДСМ уште кога Заев беше избран за прв човек

Oна што сега СДСМ се обидува да го рашири меѓу своето членство е дека Ѓорѓиев, Минчев, Бендевска итн. се дел од екипата, дека тие работат за партијата, но тоа едноставно...

Македонија 10.02.20 | 22:15

Бишевац: Ако не се распушти Собранието на 12 февруари, тоа ќе биде шлаканица за Пендаровски

Работава со законот за ЈО е веќе видена работа, исто како со законот за СЈО, кој се носеше во 5 до 12. Парламентот не е парламент туку гласачка машинерија на одлуките кои...

Македонија 03.02.20 | 21:04

Бишевац: Апсолутно сум убеден дека СДСМ нема да биде победник на овие избори

Апсолутно сум убеден дека СДСМ нема да биде победник на овие избори, дека нема да ја формира следната влада, вели новинарот и аналитичар Сафет Бишевац во гостување во...

Македонија 04.12.19 | 22:01

Бишевац не верува дека премиерот во заминување го пријавил Рекетот: Ако тоа се случило ќе имаше белешка која 6 пати ќе ја покажеа

Новинарот и поранешен пратеник на СДСМ, Сафет Бишевац во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 телевизија истакна дека Зоран Милевски кој денес доби 3 години затвор се...

Македонија 27.11.19 | 23:24

Бишевац: Мислите случајно така се пренесуваше Јанева во куќен притвор?

Мислите дека е случајно што се случи медиумски спектакл од притвор Катица Јанева ја префрлаа во куќен притвор, запраша новинарот и аналитичар Сафет Бишевац додавајќи...

Македонија 26.10.19 | 12:34

Бишевац: Јавноста допрва ќе дознава со какви методи власта на СДСМ трча по пари

Сафет Бишевац, поранешниот пратеник на СДСМ за „Што не е јасно“ на Алфа телевизија изјави дека помислата на Заев и СДСМ дека нивниот прав пат има само две траси преку...

Македонија 01.10.19 | 23:26

Бишевац: Немојте да ме убедувате дека нема замешано политичка моќ во „Рекет“

Сафет Бишевац во вечерашното гостување на телевизија 24 рече дека во случајот „Рекет“ е вмешана и политиката како моќ, не е само Катица Јанева. Немојте да ме убедувате...