Ознака: садници
Македонија 19.01.22 | 14:45

На граница во Хрватска запленети 1.096 садници канабис наменети за Македонија

На граничниот премин Карасовиќи во петокот, хрватски полицајци пронашле 1.096 садници од забранетото растение канабис сатива во камион со шпански регистарски таблички,...

Црна хроника 20.05.20 | 22:37

Украдени над 700 цветни садници од аранжманите низ парковите во Битола

Вработените од секторот  „Јавно зеленило“  во ЈП Комуналец од Битола секојдневно мака мачат со битолчани кои ги крадат цветните садници од аранжамните во парковите...

Црна хроника 16.12.19 | 11:24

Вторпат на исто место: Украдени новите садници од „Солунска“

За само десет дена повторно ист инцидент на улицата „Солунска“ во Битола. И овојпат, садниците со зеленило се откорнати и украдени, веднаш штом се поставени. Ќе ја преживееше...

Калеидоскоп 11.03.19 | 17:04

Кога умрела неговата жена, посадил 6.000 стебла: Оваа снимка 17 години подоцна ја откри неговата тајна

Винстон имал среќа да доживее вистинска љубов со неговата сопруга Џенет. Тие се венчале 1962 година и се сакале безусловно. Биле толку складен и вљубен пар, што луѓето...