Ознака: Рубин Земон
Македонија 15.02.19 | 08:25

Илија Максимовски: МВР веднаш да го приведе Рубин Земон!

Колку сака нека биде пратеник, советник на Заев, лидер на политичка партија и професор… за изјавата дека има информации според кои несреќата кај Ласкарци е терористички...

Македонија 14.02.19 | 19:00

МВР и Обвинителството чекаат пратеникот Земон да даде информации за саботажа на автобусот

Извори во обвинителството и МВР за Експрес тврдат дека во овие две институции веќе допрел јавниот глас за можна саботажа за автобусот подготвена од странство, за која...

Македонија 14.02.19 | 10:23

Пратеникот Земон: Ме предупредија дека несреќата е саботажа нарачана од странство!

Пратеникот од владејачката коалиција Рубин Земон се сомнева дека тешката несреќа што се случи вчера кај Карпалав во која животот го загубија 15 лица, е нарачана од странство. Земон...

Македонија 11.01.19 | 21:22

Стоилов од националниот дрес порача: Срам да ни е на сите!

Македонскиот репрезентативец Стојанче Стоилов не успеа да се воздржи, емоциите беа посилни од него, при што се обрати на Фејсбук по промената на името. Ментално нестабилни...

Македонија 09.01.19 | 17:58

Верифициран мандатот на пратеникот Рубин Земон

Собранието на Република Македонија на денешната 75. седница го верифицираше мандатот на пратеникот Рубин Земон. Од вкупно 97 присутни пратеници во собраниската сала...

Ракомет 27.12.18 | 14:22

Недолично: Советникот на Заев го прогласи ракометарот Стоилов за ментално нестабилен и „дупка“ во одбраната

Посебниот советник за развој на мултикултурно општество на премиерот Зоран Заев, Рубин Земон, кој е претседател на сојузот на балкански Египќани го прогласи еден од...