Ознака: Роналд Куман
Фудбал 10.11.21 | 10:03

Барселона ќе мора да му плати на Куман отштета од околу 20 милиони евра

Барселона ги продолжува преговорите со поранешниот тренер на тимот Роналд Куман, околу отштетата што ќе треба да му ја исплати откако му додели отказ. Според „Спорт.ес“,...

Фудбал 02.11.21 | 11:37

Куман не сака да и прости на Барселона ниту евро од отпремнината за раскин на договорот

Холандскиот тренер, Роналд Куман, кој доби отказ од Барселона поради слаби резултати, одбива да прифати намалување на отпремнината што треба да му ја исплати клубот. Куман...

Фудбал 28.10.21 | 08:20

Барселона го отпушти Роналд Куман

Холанѓанецот Роналд Кумен повеќе не е тренер на Барселона. Каталонскиот клуб ја објави одлуката по поразот на Барселона од Рајо Ваљекано со 1:0. Претседателот на клубот,...

Фудбал 16.09.21 | 12:07

Без Меси не оди: Дали Куман ќе добие отказ?

Тренерот на Барселона, Роналд Куман може да добие отказ доколку тимот не постигне позитивен резултат во следните четири натпревари, информира „Deportes Cuatro“. Во септември...

Вести 22.08.21 | 18:42

Куман искрен: Ривалите повеќе се плашеа кога Меси беше тука

Тренерот на Барселона, Роналд Куман, по мечот од второто коло во шпанското првенство против Атлетик (1:1), уште еднаш повтори колку значеше за клубот Лионел Меси. – Не...

Фудбал 13.08.21 | 08:32

Tренерот на Барса призна: Ќе ни биде тешко да постигнуваме голови без Меси

Тренерот на Барселона, Роналд Куман смета дека неговиот тим ќе се соочи со предизвици во нападот по заминувањето на Лионел Меси. – Ќе ни биде тешко да постигнуваме голови...

Фудбал 09.06.21 | 11:48

Куман заслужува уште една шанса, смета Гвардиола

Тренерот на Манчестер сити, Хосеп Гвардиола изјави дека Роналд Куман заработи право на работа барем уште една година во Барселона. – Куман е совршен тренер за Барселона...

Фудбал 12.05.21 | 09:02

Kуман не може да поверува дека Барса прими три гола за едно полувреме

Барселона синоќа одигра 3:3 на гостувањето кај Леванте и покрај водство со 2:0 што каталонскиот тим го имаш по првото полувреме. Тренерот Роналд Куман ги критикуваше своите...

Фудбал 30.04.21 | 18:32

Не оди во Барселона, суспендиран и Куман

Тренерот на Барселона, Роналд Куман, е суспендиран два натпревара, откако беше исклучен вчера во поразот од Гранада (1:2), соопшти попладнево Шпанската фудбалска федерација. Куман...

Фудбал 22.04.21 | 15:11

Куман: Играчите се преуморни, има премногу натпревари

Тренерот на Барселона, Роналд Куман ги критикуваше организаторите на натпреварите за густиот натпреварувачки календар. – Бројот на натпревари е неверојатен, играчите...

Фудбал 14.03.21 | 18:52

Куман повеќе би сакал да го види Лукаку во Барселона, наместо Халанд

Тренерот на Барселона, Роналд Куман, би сакал да го ангажира напаѓачот на Интер, Ромелу Лукаку, во летниот преоден рок. објави на Твитер . Според информацијата што на...

Фудбал 27.01.21 | 11:14

Куман призна дека Барса е во финансиска криза

Тренерот на Барселона, Роналд Куман, во интервју за Марка ги коментираше долговите на каталонскиот клуб на крајот на минатата година. – Сите клубови губат пари за време...

Фудбал 24.01.21 | 16:11

Tренерот на Барселона бара нови играчи

Тренерот на Барселона, Роналд Куман смета дека е потребно да се засили составот за да се постигнат подобри резултати. – Мојот став е познат. Немаме доволно играчи, но...

Фудбал 17.12.20 | 08:51

Куман задоволен од победата над Сосиедад

Тренерот на Барселона, Роналд Куман по синоќешната победа над Реал Сосиедад со 2:1 во Шпанското фудбалско првенство, рече дека неговиот тим ќе се врати на табелата, онаму...

Фудбал 21.10.20 | 13:27

Куман незадоволен од судењето и покрај високата победа во ЛШ

Тренерот на Барселона, Роналд Куман не е задоволен од исклучувањето на Пике на вчерашниот натпревар со Ференцварош во Лигата на шампионите. – Среќен сум, бидејќи имаше...

Фудбал 18.10.20 | 16:06

Куман: Фудбалската интелегенција на Меси е на максимум

Тренерот на Барселона, Роналд Куман ги сподели своите впечатоци од соработката со напаѓачот на каталонскиот клуб, Лионел Меси. – Лионел има фантастичен поглед на нештата....

Фудбал 16.09.20 | 10:00

Kуман демантира дека има конфликт со Меси

Тренерот на Барселона, Роналд Куман изјави дека нема никаква врска со конфликтот на Лионел Меси со управата на клубот. – Во суштина, оваа ситуација ме измина. Во најголем...

Фудбал 24.08.20 | 23:04

Куман отпиша уште тројца фудбалери

По Луис Суарез, уште тројца фудбалери на Барселона го добија непосакуваниот повик од новиот тренер на тимот, Роналд Куман. Шпанските медиуми пишуваат дека денешната...

Фудбал 19.08.20 | 13:01

Селекторот на Холандија Роналд Куман назначен за тренер на Барселона

Нов главен тренер на Барселона е Холанѓанецот Роналд Куман, објавено е на официјалната веб-страница на Каталонците. Договорот со холандскиот специјалист е со важност...

Фудбал 18.08.20 | 21:16

Сега е и официјално: Куман ќе треба да ја „воскресне“ Барселона

Претседателот на Барселона, Пеп Бартомеу потврди дека нов главен тренер на тимот ќе биде Роналд Коман. Официјалното назначување на Холанѓанецот уште не е факт, но е...