Ознака: ромелу лукаку
Фудбал 25.07.21 | 10:31

Челзи се врти кон Лукаку, Интер ја крева цената за Белгиецот

Доколку не успеат да го доведат Ерлинг Халанд од Борусија Дортмунд, тогаш Чезли ќе тргне по планот Б, односно трансфер на Ромелу Лукаку. Италијанските медиуми пишуваат...

Фудбал 04.05.21 | 08:48

Лукаку би „гинел“ за Конте

Фудбалерот на Интер, Ромелу Лукаку искажа голема почит кон тренерот Антонио Конте со кого клубот од Милано ја обезбеди шампионската титула. – Ќе се борам до смрт за...

Фудбал 14.03.21 | 18:52

Куман повеќе би сакал да го види Лукаку во Барселона, наместо Халанд

Тренерот на Барселона, Роналд Куман, би сакал да го ангажира напаѓачот на Интер, Ромелу Лукаку, во летниот преоден рок. објави на Твитер . Според информацијата што на...

Фудбал 27.02.21 | 23:16

Конте: Лукаку е еден од најневообичаените напаѓачи, тој е како играч на американски фудбал

Пред неделниот натпревар против Џенова, тренерот на Интер, Антонио Конте го спореди напаѓачот Ромелу Лукаку со играч на американски фудбал. Да се ​​каже дека Лукаку...

Фудбал 01.02.21 | 23:51

Отворена истрага против Ибрахимовиќ и Лукаку

Италијанскиот фудбалски сојуз (ФИЦГ) отвори денеска истрага во врска со вербалниот инцидент меѓу Златан Ибрахимовиќ и Ромелу Лукаку за време на минатонеделниот дуел...

Фудбал 21.08.20 | 23:59

Лукаку и херој и трагичар

Напаѓачот на Интер, Ромелу Лукаку, го отвори резултатот во финалето во Лигата на Европа против Севиља. Дваесет и седумгодишниот фудбалер го постигна својот 34. гол за...

Фудбал 06.08.20 | 09:33

Интер граба кон титулата во Лига Европа

Фудбалерот на Интер, Ромелу Лукаку е задоволен од пласманот во четвртфиналето од Лигата на Европа. Белгиецот постигна еден од двата гола во синоќешниот триумф над Хетафе...

Фудбал 25.07.20 | 23:22

Лукаку сака Интер да ја освои Лигата на Европа

Двојниот стрелец за Интер во вечерашниот триумф над Џенова (3:0), Ромелу Лукаку ја кажа целта на неговиот тим за остатокот од сезоната. – На индивидуално ниво, задоволен...

Фудбал 25.01.20 | 15:08

Лукаку: Конте ми рече дека сум ѓубре

Ромелу Лукаку, кој летото се пресели од Манчестер јунајтед во Интер, истакна дека тренерот Антонио Конте го мотивирал за подобри партии во дресот на „нероазурите“....

Фудбал 08.10.19 | 09:41

Конте: Лукаку треба да тренира повеќе

Трнерот на Интер, Антонио Конте изјави дека напаѓачот Ромелу Лукаку треба да тренира повеќе. Белгиецот дојде во клубот од Милано во летниот трансфер период. Ромелу е...

Фудбал 23.09.19 | 09:28

Лукаку: Многу сум среќен што работам со Конте

Напаѓачот на Интер, Ромел Лукаку по победата над Милан (2-0) во мечот од 4. коло на италијанскиот шампионат му оддаде признание на тренерот на тимот Антонио Конте. Мојата...

Фудбал 19.09.19 | 15:52

Конфликт меѓу Лукаку и Брозовиќ по ремито со Славија Прага

Неочекуваниот кикс на Интер против Славија од Прага (1-1) во првото коло од групната фаза во Лигата на шампиони, донело проблеми во соблекувалната на Антонио Конте. „Кориере...

Фудбал 12.09.19 | 15:48

Роналдо, Де Лихт и Лукаку се најплатени фудбалери во Италија

Италијанскиот весник „Газета дело спорт“ го објави списокот со најплатени играчи во Серија А. Покрај напаѓачот на Интер, Ромелу Лукаку, во осумте најплатени, седум...

Фудбал 24.07.19 | 21:03

Јунајтед му даде рок од седум дена на Интер за Лукаку

„Црвените ѓаволи“ им дале рок од седум дена на „нероазурите“ во однос на трансферот на напаѓачот на Јунајтед Ромелу Лукаку во Интер. Информацијата ја потврди новинарот...

Фудбал 12.07.19 | 15:22

Интер потврди дека испратил понуда за Лукаку

Спортскиот директор на Интер, Пјеро Аусилио, потврди дека клубот испратил официјална понуда за напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку, соопштил самиот тој за...

Фудбал 11.07.19 | 15:14

Лукаку пропушти тренинг, заминувањето од Јунајтед е се поизвесно

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку не присутствувал на последниот тренинг на клубот на турнејата во Австралија, а тоа само ги засили гласините дека неговата...

Фудбал 26.04.19 | 13:33

Лукаку: Се надевам дека порано или подоцна ќе играм во Италија

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку вели дека се надева дека еден ден ќе игра во италијанското првенство. Послендитен неколку недели сериозен интерес за...

Фудбал 23.04.19 | 10:03

Интер сака да го замени Икарди со Лукаку

Раководството на Интер веќе го направило својот избор за замената на Мауро Икарди, кој речиси сигурно ќе го напушти тимот по крајот на сезоната. Иако агентот и сопругата...

Фудбал 05.03.19 | 11:54

Лукаку и Погба во конфликт поради пеналот против Саутемптон

Ромелу Лукаку и Пол Погба се во конфликт, објави весникот „Сан“, а причината за ова е несогласувањата помеѓу играчите за тоа кој ќе го изведе пеналот против Саутемптон...