Ознака: Романовце
Црна хроника 12.03.20 | 20:48

Осма жртва од експлозијата во Романовце, почина 10-годишното дете

Десетгодишното дете кое беше повредено во експлозијата на плинска боца во Романовце, почина денеска во Градската болница „Св.Наум Охридски“ каде што беше хоспитализирано,...

Црна хроника 05.03.20 | 09:38

Почина уште еден повреден од трагедијата во Романовце, вкупно седум жртви

Утринава почина уште еден од повредените во трагедијата со плинската боца што пред две недели се случи во кумановското село Романовце. Со тоа вкупниот број на загинати...

Црна хроника 29.02.20 | 16:08

Уште една жртва од експлозијата во Романовце, почина 63-годишна жена

Почина 63-годишна жена која беше меѓу повредените во експлозијата на плинска боца што се случи минатиот викенд во кумановското село Романовце, потврди за МИА директорот...

Црна хроника 26.02.20 | 18:32

Почина една од жените повредени во Романовце, бројот на загинати се искачи на пет

Почина 36-годишната жена која беше повредена во експлозијата на плинската боца во кумановското село Романовце. Таа е петтата жртва во трагедијата која се случи во неделата,...

Црна хроника 25.02.20 | 13:25

Двете жени се во кома, по експолозијата на плинска боца во Романовце и состојбата им се влошува

Двете жени кои се на Клиника се во крајно тешка состојба. Тие се на вештачко дишење и се во кома, нивната состојба се влошува, вели Илир Хасани, директор на клиниката ТОАРИЛУЦ. Состојбата...

Економија 25.02.20 | 10:44

На пазарот сомнителни плински боци, институциите си ја префрлаат надлежноста за контрола

На македонскиот пазар може да се најдат плински шишиња за домаќинството (плински боци), па дури и боци за технички гасови што се користат за оксигенско заварување со...

Македонија 25.02.20 | 08:33

Ден на жалост во Куманово

Во Куманово денеска е ден на жалост по повод трагичниот настан во Романовце во кој по експлозија на плинска боца загинаа три деца, а подоцна на повредите им подлегна...

Црна хроника 24.02.20 | 13:13

Д-р Арсенков: Двајца од повредените во Романовце во тешка здравствена состојба, бремена жена со втор степен изгореници на Клиниката „Св.Наум Охридски“

Двајца повредени во вчерашната експлозијата на плинска боца во кумановското село Романовце, меѓу кои една пациентка на возраст од 31 година со 80 проценти изгореници...

Сервиси 24.02.20 | 12:02

Куманово ќе прогласи ден на жалост по трагедијата во Романовце

Советот на Општина Куманово денеска во 13 часот ќе има седница на која ќе ја разгледува точката за прогласување на ден на жалост во Општината, по трагедијата во Романовце,...

Црна хроника 24.02.20 | 11:29

Уште тројца повредени во експлозијата сместени на ТОАРИЛУЦ се борат за живот

Здравствената состојба на повредените кои настрадаа во вчерашната експлозијата на плинска боца во кумановското село Романовце е многу тешка, изјави директорот на...

Црна хроника 23.02.20 | 18:03

40-годишна жена и 9-годишно дете се во критична состојба по експлозијата во Романовце

Четириесетгодишната жена и десетгодишното дете кои се здобија со повреди при денешната експлозија што настана од плинска боца во кумановското село Романовце се во...

Македонија 23.02.20 | 17:22

Пендаровски изрази сочувство до семејството на загинатите деца во Романовце

Претседателот Стево Пендаровски попладнево на својот фејсбук профил изрази сочувство до семејството кое загуби три деца во експлозија на плинска боца во кумановското...

Црна хроника 23.02.20 | 15:04

Филипче: Меѓу повредените од Романовце има и бремена жена и уште едно дете

Седуммина повредени во несреќата при експлозијата на плинска боца во селото Романовце, во која загинаа три лица, денеска се донесени на Клиниките во Скопје. Министерот...

Црна хроника 23.02.20 | 14:56

Децата кои загинаа имаа 8, 9 и 11 години: МВР со детали за експлозијата во Романовце

Три деца загинаа, а шестмина се повредени во пожар кој настана по експлозија на плинска боца во Куманово. Денеска во 10:00 часот во село Романовце,кумановско во куќа сопственост...

Црна хроника 23.02.20 | 13:52

Најмалото дете кое загина при експолозија на плинска боца во Роменовце имало осум години

Три деца загинаа, а шест лица се тешко повредени при експолозија на плинска боца во семејна куќа во кумановското село Романовце. Станува збор за работи за С.Б (2009), Ф.С...

Црна хроника 23.02.20 | 12:28

Експлозија во Романовце, тројца загинати, а шест тешко повредени

Утринава од експлозија на плинска боца во куќа во кумановското село Романовце настанал пожар, објави 360 степени. МВР информираше дека три лица починале на лице место,...