Ознака: родени
Астро 03.01.20 | 22:45

Зошто децата родени во јануари се посебни?

Ако терминот на породување ви е во текот на еден од најстудените месеци тогаш треба да ги знаете овие интересни факти поврзани со бебињата родени во јануари. Ако ја започнувате...

Астро 02.01.20 | 08:41

Ако сте родено во јануари, тогаш…

Луѓето родени во јануари се вредни и детални, ја ценат искреноста и добрината и се природни лидери. Луѓето родени во јануари не очекуваат дека нешто „ќе им падне од небо“....

Психологија 05.12.19 | 23:55

Родените во декември: Храбри оптимисти кои обожаваат да патуваат

Декември е еден од најстудените месеци во годината, а според многумина еден и од највеселите месеци. Луѓето родени во овој месец се делат во 4 групи: 1-8 декември Тие се...

Астро 08.11.19 | 09:32

Седум фасцинантни факти за родените во ноември

Месецот во кој е родено вашето дете ќе влијае на неговиот живот, а можеби дури и на неговата личност. Овие седум факти важат за сите родени во ноември 1. Веројатно ќе бидат...

Семејство 25.03.19 | 12:53

Денот во кој сте родени открива каков ќе ви биде животот

Според обичаите, нашиот народ верува дека деновите во неделата не се исти, па така има и среќни и несреќни, добри и лоши, оние во кои треба да избегнувате одредена работа...

Астро 12.03.19 | 15:35

Оптимисти и лидери кои се борат за тоа што го сакаат: Родените во март имаат силна харизма

Главна карактеристика на луѓето родени во третиот месец од годината е силната харизма. Тие се љубезни личности кои сакаат да им помагаат на другите, но само ако ја добијат...

Калеидоскоп 22.12.18 | 10:28

За сите родени во ’50, ’60, ’70, ’80-тите…

Прво, преживеавме и родени сме нормални, иако нашите мајки кога имале главоболки пиеле аспирин, јаделе конзервирана храна, пушеле и работеле до последниот ден од бременоста...