Ознака: Роберто Манчини
Фудбал 02.06.22 | 08:14

На Италија не и оди: По Македонија загубија и од Аргентина

Селекторот на италијанската фудбалска репрезентација Роберто Манчини го призна поразот од Аргентина (0:3) синоќа на „Вембли“ во Лондон. – Во првото полувреме направивме...

Фудбал 01.06.22 | 09:11

Манчини: Италија против Аргентина е класика на светскиот фудбал

Селекторот на италијанската фудбалска репрезентација Роберто Манчини го кажа своето мислење во пресрет на денешниот натпревар со Аргентина. На натпреварот на Вембли...

Фудбал 28.03.22 | 16:55

Манчини: Фудбалот понекогаш е немилосрден, пред некој ден се разбудивме од кошмар

Италијанските медиуми пишуваат дека Роберто Манчини ќе остане селектор на италијанската фудбалска репрезентација, иако останаа без пласман на Мундијалот во Катар...

Фудбал 27.03.22 | 09:24

Мајката на Манчини со селекторски совет: Нападот против Македонија не беше најдобар. Што би направила јас…

Маријана Пуоло, мајката на италијанскиот селектор Роберто Манчини, гостуваше во емисија на „Раи Радио1“ и притоа даде коментар за неуспехот на европскиот првак во...

Фудбал 24.03.22 | 23:28

Манчини по поразот од Македонија: Сега сме премногу разочарани да зборуваме за иднинатa

Италијанскиот селектор Роберто Манчини не сакаше да зборува за својата иднина по поразот од Македонија во баражот на Светското првенство, велејќи дека ова му е најголемото...

Фудбал 22.03.22 | 10:25

Манчини пред мечот задутре: Не ја отпишуваме македонската репрезентација

Селекторот на Италија, Роберто Манчини на прес-конференција пред мечот со македонската фудбалска репрезентација во бараж за Светското првенство во Катар рече дека...

Фудбал 06.01.22 | 18:08

Манчини, Тухел и Гвардиола кандидати за Тренер на годината на ФИФА

Финалисти за признанието најдобар тренер на ФИФА за 2021 година се Пеп Гвардиола (Манчестер сити), Роберто Манчини (Италија) и Томас Тухел (Челзи). Манчини го освои Евро...

Фудбал 27.11.21 | 11:57

Манчини: Многу тешка жрепка за нас

Селекторот на италијанската фудбалска репрезентација Роберто Манчини ја оцени како неповолна жрепката за мундијалскиот бараж, која на актуелниот европскиот првак...

Фудбал 26.11.21 | 18:42

Италијанскиот селектор Манчини се плаши од Македонија

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Благоја Милевски оцени дека „црвено – жолтите“ не се аутсајдери против Италија, иако актуелниот европски првак...

Фудбал 24.07.21 | 19:21

Толку славен, а толку обичен: Ја освои Европа, па застана да чека ред пред месарница

Во сина маица, шорцеви, патики и очила за сонце, во редот пред месарницата Ла Качота и едно познато лице – Роберто Манчини „Нормалниот“. Манчини е фотографиран пред...

Фудбал 20.07.21 | 19:12

Манчини откри како ги мотивирал фудбалерите пред финалето

Роберто Манчини како архитект на италијанскиот тим кој успеа да направи голем успех на Европското првенство доби огромни пофалби и искрени честитките од цела спортска...

Фудбал 13.07.21 | 10:28

Благодарност што ја победи Англија: Манчини да биде прогласен за почесен граѓанин на Шкотска

Шкотскиот весник „Национал“ објави предлог до британскипт ремиер, Борис Џонсон, селекторот на италијанската репрезентација Роберто Манчини да биде прогласен за почесен...

Фудбал 12.07.21 | 08:38

Господин: Манчини вели дека му е жал за Англија

Селекторот на италијанската репрезентација, Роберто Манчини, по победата во финалето на ЕВРО 2020, го истакна силниот настап на Британците на турнирот. – Невозможно беше...

Фудбал 12.07.21 | 08:29

Манчини: Жал ми е за Англија, но доминиравме среде Лондон

Роберто Манчини ја врати селекцијата од Италија на патот на старата слава и освојувајќи го Европското првенство ја продолжи низата од 34 натпревари без пораз. По 53...

Фудбал 11.07.21 | 08:01

Манчини побара од играчите да се забавуваат на денешниот натпревар

Селекторот на италијанската фудбалска репрезентација, Роберто Манчини, ги искажа своите очекувања за финалниот натпревар на ЕВРО 2020 против Англија. – Ние работевме...

Фудбал 06.07.21 | 15:17

Манчини ги искритикува Англичаните: Ова воопшто не е чесно од ваша страна

Селекторот на италијанската фудбалска репрезентација, Роберто Манчини, ја критикуваше одлуката на британската влада да не дозволи присуство на навивачите од Италија...

Фудбал 20.06.21 | 12:10

Манчини внимателен пред последното коло: Велс е многу тежок противник

Селекторот на Италија, Роберто Манчини ги сподели своите очекувања за натпреварот од третото коло на Европското првенство, што „аѕурите“ го играат против Велс. Италијанскиот...

Фудбал 12.05.21 | 10:32

Манчини нема намера да си замине од селектор на Италија

Селекторот на италијанската репрезентација Роберто Манчини ќе го продолжи договорот со репрезентацијата, смета новинарот Николо Шира. Според добриот познавач на италијанскиот...