Ознака: роберт просинечки
Фудбал 17.10.19 | 13:31

Просинечки си заминува од репрезентацијата на БиХ

Хрватскиот тренер, Роберт Просинечки нема да ја води репрезентацијата на Босна и Херцеговина во последните два натпревари од квалификациите за Европското првенство...

Фудбал 08.09.19 | 19:24

Просинечки не е веќе селектор на БиХ

По високиот пораз од 2-4 на гостувањето во Ерманија, Роберт Просинечки не е веќе селектор на Босна и Херцеговина. Кога дојдов на функцијата целта ни беше да одиме на Европско...

Естрада 20.03.19 | 10:41

Врањеш остана без клуб поради Карлеуша, Просинечки со порака…

Фудбалерот Огњен Врањеш повеќе не е член на националната фудбалска репрезентација на БиХ. Селекторот Роберт Просинечки уште еднаш се обиде да објасни дека не го отстранил...

Фудбал 19.03.19 | 23:13

Аферата уште трае – Просинечки со порака до Врањеш

Фудбалерот Огњен Врањеш повеќе не е член на националната фудбалска репрезентација на БиХ. Селекторот Роберт Просинечки уште еднаш се обиде да објасни дека не го отстранил...