Ознака: Роберт Милевски
Македонија 18.04.21 | 15:29

Полицијата треба да влезе и да ја уапси пратеничката со скафандерот

Адвокатот Роберт Милевски бара од полицијата да влезе во Собранието и да ја упаси пратеничката од СДСМ Бисера Костадиновска која иако е позитивна се појави на гласање. Таа...

Македонија 13.09.20 | 18:16

Дескоски: Знамето со Сонцето од Вергина не е македонско, треба да се ослободиме од овој грчки симбол

Тони Дескоски, професор по меѓународно приватно право и по меѓународно арбитражно право на Правниот факултет „Јустинијана Прима“ во Скопје, смета дека сонцето од...

Македонија 09.02.20 | 14:57

Рашела ни го врати погазеното достоинство, oвие кукавици за брзо ќе се најдат на буништето на историјата веднаш до Коте од Руља

Роберт Милески на својот Фејсбук профил напиша статус со кој ја поддржа министрката Рашела Мизрахи, потенцирајки дека таа го вратила погазеното достоинство на Македонците,...

Македонија 13.01.20 | 22:57

Милески: По која функција муртинскиот лажов беше на прием кај вселенскиот патријарх?

Не ми е јасно по која функција муртинскиот лажов беше на прием кај вселенскиот патријарх заедно со премиерот на државата. Тој нема никаква државна функција да учествува...