Ознака: рк металург
Ракомет 29.09.20 | 20:26

И Металург ќе игра во групна фаза на европско натпреварување

Ракометниот клуб Металург обезбеди пласман во групната фаза од Лигата на Европа иако вечерва во вториот меѓусебен дуел загуби од швајцарски Криенс со 22-21 (12-11) во натпревар...

Ракомет 23.09.19 | 12:00

Дамир Стојановиќ повеќе не е тренер на ракометарите на Металург

Дамир Стојановиќ повеќе не е тренер на ракометарите на Металург. Клубот од Автокоманда ќе бара нов тренер. Стојановиќ од Металург си заминува по само неколку месеци...

Ракомет 21.06.19 | 15:12

Металург извиси, Еурофарм ќе игра во Лигата на шампиони

Еурофарм Работник доби учество во Лигата на шампиони, со што Македонија и годинава има два претставника во елитното натпреварување, но овојпат наместо Металург, меѓу...

Ракомет 02.06.19 | 22:46

Металург и Еурфарм Р.: Вечерва сите сме Вардар!

Главните ривали на Вардар во домашното првенство Металург и Еурофарм веднаш честитаа за европската титула на „црвено-црните“. Денеска сите бевме Вардар, пишува на...

Ракомет 12.05.19 | 08:02

Пеналот кој му ја донесе победата на Металург

Марио Танкоски беше ракометарот кој вчера го даде одлучувачкиот последен гол од пенал серијата во финалето на Купот на Македонија. Металург ја прекина петгодишната...

Ракомет 11.05.19 | 22:14

Металург на пенали го победи Вардар

Металург сензационален Ракометарите на Металург приредија големо изненадување во националниот куп, откако вечерва во дуелот за трофејот го победија големиот фаворит...

Ракомет 05.12.18 | 22:19

Вардар едвај го совлада Металург

Вардар го совлада Металург со 27-26 во вториот СЕХА-дуел сезонава во натпревар кој донесе 60 минути добар ракомет и 60 минути надигрување. Сепак, на крајот одлучуваше една...