Ознака: ристо иљашев
Црна хроника 31.07.20 | 14:08

На убиецот на Ристо Иљашев ќе му се суди и за другиот убиен маж фрлен во Турија

Основното јавно обвинителство од Струмица поднесе обвинение против едно лице од село Добрејци поради основано сомневање дека во октомври 2018 година на подмолен начин...

Црна хроника 28.01.20 | 13:15

Обвинетиот за убиството на Иљашев не се појави, од Шутка велат случајот ќе се истражи

Марјанчо Велев од струмичкото село Добрејци, кој се суди за убиството на струмичанецот Ристо Иљашев, чие тело беше пронајдено во водите на браната „Турија“. Според...

Црна хроника 20.11.19 | 15:14

Почнува судењето за убиството на Ристо Иљашев, обвинетиот се изјасни како невин

Со воведни зборови на обвинителеството и одбраната и сведочење на првите сведоци денеска почна судењето за убиството на струмичанецот Ристо Иљашев, чие тело беше пронајдено...

Црна хроника 30.09.19 | 16:31

За второто убиство засега нема докази: ОЈО подигна обвинение за убиството на Ристо Иљашев

Основното јавно обвинителство во Струмица подигна обвиние за извршено убиство против педесет и четиригодишниот М.В. од село Добрејци. Него обвинителството го товари...

Црна хроника 22.06.19 | 12:45

Расчистено убиството на Иљашев, уапсен осомничен

Министерството за внатрешни работи во координација со јавното обвинителство го расчисти случајот со пронајденото тело во метално буре на 20 јуни, во вештачкото езеро...

Црна хроника 21.06.19 | 11:15

Се чека на обдукцијата за да се утврдат причините за смртта на Иљашев

Вчера во попладневните часови во близина на браната Турија кај Струмица е пронајдено безживотно машко тело, информира портпаролот на струмичката полиција, Хризантема...

Црна хроника 20.06.19 | 18:10

Исчезнатиот Ристо Иљашев пронајден мртов

Струмичанецот Ристо Иљашев, по кого семејството трагаше повеќе од еден месец, е човекот пронајден мртов денеска кај браната Турија во делчевско, дознава „Република“...