Ознака: Ријана
Музика 15.02.20 | 23:18

Црвено за среќа: Ријана покажа со што заведува во спалната

Пејачката Ријана реши да ги израдува фановите со нови провокативни фотографии. Таа покажа како изгледа во спалната соба и зошто нејзиниот партнер се воодушевува.Ријана...

Мода и убавина 10.09.19 | 23:46

Ријана се пофали со Елена Ристеска пред 8 милиони следбеници на „Fenty Beauty“

Нашата најпозната и најубава рнб и поп пејачка Елена Ристеска стана инспирација за Ријана и нејзиниот тим од Fenty Beauty мејк-ап линијата. Имено, фотографијата од совршеното...

Мода и убавина 19.08.19 | 15:57

Ријана претстави своја секси колекција на долна облека

Ријана, освен што е позната музичка ѕвезда, важи и за една од најдобро облечените познати личности. Освен тоа, во последно време таа се покажа и како успешна деловна...

Сцена 13.06.19 | 12:28

Ријана сака да стане мајка

Со оглед на фактот што веќе извесен период гордо го носи статусот – најбогата пејачка во светот, Ријана реши покрај својајата свежа бизнис кариера, да вплови и во водите...

Сцена 08.06.19 | 12:27

Ријана во прегратка на момчето Хасан ужива на одмор во Италија

Ријана и нејзиното момче Хасан Џамел се релаксираат на одмор во Италија. 31-годишната пејачка беше фотографирана во прегратката на 30-годишниот наследник на компанијата...

Естрада 21.04.19 | 16:28

Ријана станува шеика – најбогата во Саудиска Арабија

Пејачката од Барбарос веќе две години е во врска со арапскиот милијардер Хасан Џамил. Нивните заеднички пријатели се уверени дека двојката наското ќе стапи на „лудиот...