Ознака: ренова
Фудбал 04.12.21 | 17:40

ПМФЛ: Работнички и Ренова ремизираа без голови

Без голови попладнево на Националната арена „Тодор Проески“ во Скопје заврши воведниот натпревар од 16. коло во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ) меѓу Работнички...

Фудбал 29.08.21 | 09:49

И македонскиот фудбал има фер-плеј: Работнички и се заблагодарува на Ренова за спортското џентлменство

Фудбалскиот клуб Работнички изразува јавна благодарност до ФК Ренова за помошта пред вчерашниот натпревар од 4.коло во Првата македонска лига. Изразуваме благодарност...

Фудбал 01.09.20 | 14:16

Мрднавме од дното: Три наши клуба по подолго време дочекаа европска есен

Со ретки блесоци македонските клубови настапите во европските купови ги завршуваа среде лето кога поголем дел од првенствата не се ни завршени. Едно коло беше максимумот...

Фудбал 01.09.20 | 13:31

Ако го победи Хајдук, Ренова ќе биде наградена со гостување кај Галатасарај

Доколку Ренова направи сензација во второто квалификациско коло од Лигата на Европа и успее да го мине хрватски Хајдук, ќе гостува на Галатасарај. За такво нешто ќе...

Фудбал 31.08.20 | 14:26

Ренова ќе го пречека Хајдук

Екипата на Ренова ќе го пречека хрватскиот великан Хајдук, во второто квалификациско коло од Лига Европа. Ждрепката извршена во на Европската фудбалска асоцијација...

Фудбал 30.08.20 | 23:22

Волфсбург, Хајдук, ЦСКА Софија… Познати можните противници на нашите клубови во Лига Европа

Познати се подгрупите пред утрешната ждрепка за 2.квалификациско коло во Лигата на Европа, која ќе се одржи во Нион утре во 13 часот. Ренова за ривал може да ги добие Волфсбург,...

Фудбал 27.08.20 | 23:21

Ренова и Шкендија во второ коло од Лига Европа, Шкупи елиминиран

Tетовските прволигаши Ренова и Шкендија обезбедија вечерва второ коло во квалификациите за Лига Европа откако успеаа да ги освојат Ерменија односно Азербејџан со...

Фудбал 10.07.19 | 12:01

Косовска, па македонска Дрита ги стресе обложувалниците

Вчерашниот контролен натпревар меѓу екипите на Дрита и Ренова (1-5) предизвика бура меѓу светските обложувалници кои мечот го имаа ставено во својата редовна дневна...