Ознака: реклама
Македонија 10.08.19 | 08:25

СЈО отвора истрага на 13 октомври, реклама на „1ТВ“ две недели подоцна

Истрагата за случајот „Поштенска банка“, за која обвинителката Лиле Стефанова во вчерашната изјава тврди дека нејзината шефица Катица Јанева барала да се затвори...

Скопје 13.07.19 | 12:45

Ќе се снима реклама, избегнувајте го центарот на Скопје

На 14 и 15 јули, во недела и понеделник, во времето од 19 до 6 часот, поради снимање на рекламен спот од „Пигменто студио“ од Скопје, Одделението за безбедност на патниот...

Калеидоскоп 15.01.19 | 12:11

Реклама остра како жилет

Во новиот спот се зборува за сите лоши однесувања за кои општеството знае да пише оправдување дека се нормални зашто се едноставно – машки. Булинг, насилство, сексуално...

Семејство 10.01.19 | 10:02

Слатка бушавка: Девојчето кое стана хит со бујната коса ја сними првата реклама

Пред неколку месеци, светот го обиколија првите слатки фотографии од бебето Чанко. Благодарение на бујната коса, слатката Јапонка стана вирален хит на 6-месечна возраст. Малата...