Ознака: рекет 3
Економија 11.01.20 | 15:46

Документи и нови детали за криминалот со штипската болница

Скандалот со корупција при изградбата на Клиничката болница во Штип до крајност ја отсликува политиката на оваа влада која, во секоја прилика, и тоа без задршка и обид...

Македонија 11.01.20 | 12:50

На три месеци пред избори: Зошто молчи власта за „Рекет 3“?

Молчи власта за „Рекет 3“ на 3 месеци пред избори. Главни ликови во „Рекет 3“ се Венко Филипче и Зоран Заев. И двајцата се единствени што се појавуваат во сите рекетарски...

Македонија 10.01.20 | 13:17

Фирма блиска до власта ќе биде нов подизведувач на Клиничкиот центар во Штип?

Владата молчи за аферата „Рекет 3“, молчи Оливер Спасовски, молчи Венко Филипче. Нема ниту глас од Зоран Заев, иако „Рекет 3“ како надоврзување на „Рекет 1“ и „Рекет...

Македонија 10.01.20 | 11:58

Рекетите на власта се множат, a и криминалите на Заев

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев на својот Фејсбук профил пишува дека додека се множат рекетите на власта и криминалите на Заев, единствено што не се...

Македонија 10.01.20 | 10:56

Што всушност се крие зад случајот „Рекет 3“: Како Филипче од неврохирург прерасна во рекетарски маг

Јавноста ќе биде згрозена за степенот на забеганост на власта и нејзиниот степен на лукративност и криминализираност, изјави неодамна генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ...

Македонија 09.01.20 | 15:49

Стоилковски: Случајот „Рекет 3“ експлодира во рацете на Заев и Филипче пред избори

Случајот „Рекет 3“ тежок милиони евра експлодира во рацете на Зоран Заев и Венко Филипче на три месеци пред избори. Граѓаните не видоа ништо од новата клиничка болница...

Македонија 08.01.20 | 12:44

Рекет не е затворен, нов криминал со Клинички центар Штип

На 3 март 2016 година тогашната влада на ВМРО-ДПМНЕ постави камен-темелник за изградба на нов клинички центар во Штип, кој требаше да биде завршен до крајот на 2019 година....

Македонија 07.12.19 | 12:58

Ќе има и „Рекет 3“, јавноста ќе биде зграната за степенот на забеганост на власта

Нема лага која до сега ја ширеше СДСМ, а да не им се врати како бумеранг, вели Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев додавајќи дека секоја една невистина им...