Ознака: рецензија
Култура 22.08.20 | 12:24

Моќна, евокативна и прекрасно одглумена драма на Милчо Манчевски, пишува „Варајати“ за „Врба“

Американскиот магазин „Варајати“ објави реценција за филмот на македонскиот режисер Милчо Манчевски, „Врба“. Во рецензијата филмот се опишува како „три приказни...

Економија 15.12.19 | 15:28

Мицкоски: Годината која ја најавуваа за економска е најтешката и најсиромашната за живот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешната прес-конференција, која е рецензија на измамите во економијата на Зоран Заев и СДСМ, кажа дека економската...

Култура 06.12.19 | 10:43

„Фасцинантен и заслепувачки“ напиша филмскиот магазин „Холивуд репортер“ за филмот на Манчевски „Врба“

Прославениот филмски магазин „Холивуд репортер“ објави извонредна рецензија за „Врба“ на Милчо Манчевски. „Холивуд репортер“ е меѓу трите најголеми светски филмски...