Ознака: развод
Семејство 03.05.21 | 23:09

По 27 години брак се разведуваат Бил и Мелинда Гејтс

Основачот на Мајкрософт, Бил Гејтс изјави дека тој и неговата сопруга се разведуваат по 27 години брак, објави Би-Би-Си њуз. Бил Гејтс е третиот најбогат човек во светот....

Интима 10.02.21 | 16:23

Исповед на жена што растурила брак: „Не ми е жал за неговата жена – самата си е виновна!“

Дали една љубовна афера може да прерасне во брак? Исповедта на оваа жена предизвикала поделени мислења. Вака Емили ја започнува својата приказна: „Никој не сака да биде...

Естрада 03.02.21 | 09:01

Северина и Игор ги избришале заедничките фотографии, дали разводот е неизбежен?

Хрватската пејачка Северина и нејзиниот сопруг, Игор Којиќ, се во брак од септември 2015 година, а веќе неколку месеци во јавноста се зборува дека меѓу нив има огромни...

Свет 24.01.21 | 18:54

Меланија сака развод

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија само што навршија 16 години во брак, а според поранешен помошник во Белата куќа, првата...

Семејство 16.01.21 | 21:23

Ордановски за разводот: Не можам да дозволам да ги изгубам децата, без нив ќе немам причина за живот

Објавата на Фејсбук на поранениот директор на АЕК, Роберт Ордановски, во која тој објави дека се разведува од сопругата Агнеса, предизвика бура реакции во јавноста....

Семејство 16.01.21 | 17:13

Ордановски: Ме навредуваат, ме нарекуваат „дебел“, „прасе“, но не знаат дека имав сериозни здравствени проблеми

Објавата на поранешниот директор на АЕК, Роберт Ордановски, на фејсбук, во кој најави дека ќе се раведува при што изнесе голем број „валканици“ од 18-годишниот брак...

Семејство 16.01.21 | 16:37

Сопругата му ги бара децата: Роберт Ордановски бара брачен советник кој ќе му каже како да постапува во разводот

Продолжува драмата во семејството на поранешниот директор на АЕК, Роберт Орданоски. Неколку дена откако Орадановски го најави својот развод со сопругата Агнеса, тој...

Семејство 14.01.21 | 00:03

Поранешниот директор на АЕК се разведува: Се надевам ќе си најде солвентен партнер, бидејќи од мене се оладила

Роберт Орданоски, поранешниот директор на Агенцијата за електронски комунации објави на Фејсбук дека се разведува од сопругата Агнеса Ордановски која ја нарекува...

Естрада 06.01.21 | 18:08

Развод на деценијата: Ким Кардашијан и Кање Вест ставаат точка на бракот

По бројните шпекулации за можниот развод на најмоќниот пар во светот на шоубизнисот, Ким Кардашијан и Кање Вест, се чини доаѓа и дефинитивнта потврда дека тие двајца...

Македонија 03.12.20 | 13:05

Годинава имало 8,5% повеќе разводи и 12,9% помалку бракови во однос на лани

Во периодот од три месеци, јули, август и септември, во македонија имало 357 разведени бракови, што претставува зголемување од 8.5 проценти во споредба со истиот период...

Свет 09.11.20 | 15:41

Меланија ги брои минутите до заминувањето на Трамп од Белата куќа за да побара развод

Меланија Трамп го одбројува минутите до разводот со Доналд Трамп, досегашниот претседател на САД, со цел да стави крај на нивниот 15-годишен „трансакциски брак“. Како...

Калеидоскоп 03.11.20 | 23:38

Се разведуваат Мишел и Барак Обама

Мишел и Барак Обама се разведуваат по 30 години брак, пренесува „Глоуб“. Магазинот уште пред неколку години пишуваше дека поранешниот американски претседател и неговата...

Естрада 29.10.20 | 14:26

Хрватскиот шармер од равод во равод: Борис Новковиќ се раздели со 25 години помладата студентка

Хрватскиот пејач Борис Новковиќ има повеќе од бурно минато кога станува збор за  љубовниот живот. Првата сопруга на Борис Новковиќ беше актерката Бојана Грегориќ Вејзовиќ,...

Филм 28.09.20 | 23:15

Само што го добија второто дете: Шехерезада и Сулејман се пред развод?

Актерката Бергузар Корел, попозната како Шехерезада од серијата „1001 ноќ“, во март го роди своето второ дете со 49-годишниот актер Халит Ергенч, кого го паметиме по улогата...

Калеидоскоп 14.09.20 | 21:21

Бали Бег и Неџла во проблеми: Најпознатиот турски пар се разведувa?

Турските медиуми пишуваат за наводниот развод на Бурак Озџивит и неговата сопруга Фахрије Евџен, попознати како Неџла и Бали Бег, од сериите во кои глумеа. Според турските...

Филм 11.09.20 | 15:20

Анџелина бесна на Бред: Договорот за старателство пред пропаст

Иако се разидоа уште во 2016 година, односот помеѓу Бред Пит и Анџелина Џоли сѐ уште е напнат. Како што пишува „Дејли мејл“, ситуацијата неодамна се влошила до тој степен...

Филм 21.08.20 | 09:51

Мајкл Даглас и Кетрин Зета-Џонс се разведуваат поради разликата во годините

Кетрин Зета-Џонс и Мајкл Даглас наводно се разведуваат и тоа поради голема разлика во годините, објавуваат американските таблоиди. Тие се во брак 20 години, а се зборува...

Сцена 30.06.20 | 13:44

Популарниот музичар тежок 800 милиони долари се разведува по 24 години брак

Андре Ромел Јанг, познат како Др. Дре и неговата сопруга Никол Јанг се разведуваат по 24 години брак. Магазинот ТМЗ пишува како Јанг поднела барање за развод во понеделникот,...

Калеидоскоп 02.06.20 | 14:05

Сопругата на полицаецот кој го задави Флојд побара развод

Кели Човин (45) е сопруга на поранешниот полицаец од Минеаполис, Дерек Чавин (44), кој е обвинет за убиство на Џорџ Флојд (46) за време на насилното апсење. Кели, шокирана од...

Естрада 19.05.20 | 11:58

Сепак е крај: Најубавата жена на Холивуд го остави сопругот

Меган Фокс и Брајан Остин Грин, по 10 години брак и уште шест години врска пред тоа, се разделија. Тоа го објави Грин во неговата интернет-емисија. Јас секогаш ќе ја сакам....