Ознака: развод
Калеидоскоп 07.08.22 | 10:15

Жените најчесто први поднесуваат документи за развод: Поради овие причини се решаваат на ваков чекор

Во последно време сè повеќе парови се разведуваат, а некои не прославиле ни неколку години брак пред да одлучат да се разделат. Има многу причини – од прерано влегување...

Калеидоскоп 17.07.22 | 23:21

Емили Ратајковски се разведува поради неверство на сопругот

Како што пишуваат странските медиуми, бракот на Емили Ратајковски и Себастијан Бер-МекКлард завршил поради неговото наводно неверство. Се чини дека познатата манекенка...

Фудбал 12.07.22 | 12:35

Франческо Тоти се разведува по 20 години врска

Легендарниот италијански фудбалер, Франческо Тоти и манекенката Илари Блази објавија дека се разведуваат по 20 години врска и брак. Тоти и Блази објавија одвоени соопштенија,...

Психологија 29.06.22 | 22:45

Најчести причини поради кои мажите раскинуваат

Кои се најчестите причини зошто мажот одлучува да ја прекине врската и да замине? Прекумерни забелешки Замерките не се невообичаени од време на време, но тие можат да...

Филм 05.06.22 | 20:34

Џенифер Анистон откри како се справила со болниот развод од Бред Пит

Во најновата емисија Елен Деџенерис, која по 19 години го завршува своето ток-шоу, беше домаќин на актерката Џенифер Анистон, која се присети на еден од најболните периоди...

Македонија 03.06.22 | 20:29

Бројот на разводи лани пораснал за една четвртина, најмногу бракови завршиле во декември

Во 2021 година се случиле 1.964 разводи, што претставува зголемување од 25.2 % во споредба со 2020 година, покажуваат податоците на Државниот завод за статистика. Во текот на...

Калеидоскоп 24.05.22 | 11:37

Примил Украинка како бегалец, па за десет дена ги оставил сопругата и децата

Тони Ганет (29) од Бредфорд, ја остави својата сопруга Лорона (28), откако се заљубил во Софија Каркадијм, украинска бегалка која го напуштила родниот Лавов на почетокот...

Македонија 19.03.22 | 18:44

Бројот на разводи во пораст, по разделбата необразованите жени се чувствуваат изгубено

Бројот на разводи од ден на ден бележи пораст. Само во Судот во Кичево во последните 75 дена се поднесени околу 33 барања за развод. Но, жените се тие кои најмногу претрпуваат...

Семејство 13.02.22 | 21:36

По четири децении брак се разведува Лазар Ристовски

По четири децении брак, се разведува српскиот актер Лазар Ристовски, пишуваат медиумите во таа земја. Не се разведуваме поради некоја друга жена или некој друг маж, изјави...

Психологија 23.01.22 | 22:46

Истражување: Разводот доведува до зголемена смртност кај мажите

Разводот, разделбата и живеењето сам честопати се причина за влошување на здравјето кај мажите и доведуваат до зголемена смртност. Ова го откриле научниците во ново...

Естрада 21.01.22 | 09:47

Памела Андерсон се разведува по шести пат

Памела Андерсон и нејзиниот сопруг Ден Хејхерст се разведуваат по само една година брак. Памела веќе поднела барање за развод од нејзиниот сопруг, со кој живее во Канада...

Психологија 18.01.22 | 14:42

Разводот доведува до болести и зголемена смртност кај мажите, кај жените го нема тој ефект

Разводот, разделбата и живеењето сам честопати се причина за влошување на здравјето кај мажите и доведуваат до зголемена смртност. Ваквата појава е откриена во ново...

Балкан 04.01.22 | 12:05

Грците може да се разведат онлајн

Преку специјалната интернет платформа, односно преку дигиталниот портал на јавната администрација, меѓу останатите документи што Грците можат да ги вадат онлајн, веќе...

Македонија 31.12.21 | 20:22

Нема многу свадби, но нема ни многу разводи

Поради пандемијата на коронавирусот и со воведувањето на вонредните мерки за заштита и годинава во земјава се бележи намалување на бројот на склучените бракови. Но...

Естрада 25.10.21 | 14:34

Роберт де Ниро се спаси од обврска да плати 500 милиони долари за разводот

Роберт де Ниро, за спогодбата за разводот со Грејс Хајтауер, се чини, нема да мора да ѝ даде 500 милиони долари од својот имот на својата поранешна сопруга. Како што објавија...

Естрада 13.07.21 | 11:39

Наместо развод – викенд во Охрид

Иако пред три недели објавија дека се разведуваат, претседателoт на Совет за унапредување и надзор на ревизијата и некогашен директор на финансова полиција, Ване Цветанов...

Семејство 18.06.21 | 19:44

Трамп се разведува, се појавила снимка која тоа го потврдува

Откако Доналд Трамп ја напушти канцеларијата на претседателот на САД, медиумите беа најмногу заинтересирани за Меланија Трамп. Поранешната прва дама за време на мандатот...

Семејство 04.05.21 | 11:29

По разводот на Бил и Мелинда Гејтс: Кому ќе му припаднат сите тие чипирани луѓе?

Бил и Мелинда Гејтс синоќа објавија дека се разведуваат по 27 години брак, а социјалните мрежи се преполни со реакции, посебно духовити. По многу размислувања, решивме...

Семејство 03.05.21 | 23:09

По 27 години брак се разведуваат Бил и Мелинда Гејтс

Основачот на Мајкрософт, Бил Гејтс изјави дека тој и неговата сопруга се разведуваат по 27 години брак, објави Би-Би-Си њуз. Бил Гејтс е третиот најбогат човек во светот....

Интима 10.02.21 | 16:23

Исповед на жена што растурила брак: „Не ми е жал за неговата жена – самата си е виновна!“

Дали една љубовна афера може да прерасне во брак? Исповедта на оваа жена предизвикала поделени мислења. Вака Емили ја започнува својата приказна: „Никој не сака да биде...