Ознака: разбојници
Црна хроника 07.10.22 | 12:15

Кај Мавровка нападнале прилепчанка и ѝ го земале мобилниот: Уапсени двајца разбојници во Скопје

Полициски службеници од ЕВР Карпош и ЕВР Центар-Бит Пазар во 01:05 часот на булевар „ВМРО“ во Скопје ги лишиле од слобода С. М. (42) и В. Т. (24), двајцата од Скопје. Тие се сомничат...

Црна хроника 07.08.22 | 13:23

Фатени разбојниците од Грчец кои ограбија објект во Ѓорче Петров

Одделенијата за криминалистички работи Ѓорче Петров и Карпош при СВР Скопје расчистија три кривични дела „разбојништво“ сторени на подрачјето на Скопје. – На 04.08.2022...

Вести 04.08.22 | 19:20

Со автоматска пушка и црна вреќа пари фатени крадци што ограбиле продажен салон во Ѓорче

Службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје денеска ги лишија од слобода Ј.Л. (23) од село Крушопек и Ш.И. (31) од Скопје, кои се осомничени дека во 15.30 часот...

Свет 07.09.21 | 23:20

Ограбена златарница на „Булгари“ во Париз, разбојници украле накит вреден 10 милиони евра

Вооружени разбојници провалиле во златарницата на „Булгари“ на луксузниот плоштад Вандом во Париз и украле накит вреден 10 милиони евра, соопшти полицијата. Тројца...

Црна хроника 09.06.21 | 15:58

Влегувале во станови додека домашните спиеле и краделе чанти, паричници и документи: Обвининие и притвор за двајца разбојници во Скопје

Основното јавно обвинителство Скопје повело постапка против две лица поради основано сомнение дека двајцата како соизвршители сториле две тешки кражби. По претходен...

Црна хроника 06.10.20 | 14:20

Приведени двајца разбојници во Карпош: Ограбувале обложувалници, цркви и маркети

Од полицијата соопштија дека на 5 октомври околу 19.30 часот на булеварот Партизански одреди во Скопје полицајци од Одделението за криминалистички работи Карпош привеле...

Црна хроника 02.10.20 | 20:22

Уапсени тројца млади разбојници, жртвата ги препознала

Полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Гази Баба при СВР Скопје ги приведоа А.Ц. (20) и К.Ј. (19) од скопско и Е.Л. (20) од велешко поради основано сомнение дека...