Ознака: растенија
Калеидоскоп 18.08.22 | 21:43

Овие три растенија секоја куќа мора да ги има: Со нивна помош ќе ја снема негативната енергија и ќе се прочисти воздухот

Растенијата го облагородуваат секој простор, разубавуваат, се прекрасна декорација, а воедно и го прочистуваат воздухот. Некои се опасни за домашните миленици, но оние...

Кариера 29.01.22 | 21:12

Ако го посадите ова дрво, по три години ќе заработите за стан

Љубиша Тошиќ од српското село Трнавска Река, почнал необичен и профитабилен бизнис. Тој засадил дрво пауловнија кое брзо расте и за три години од него може да се заработат...

Калеидоскоп 26.06.19 | 10:06

Научниците предупредуваат: Растенијата исчезнуваат двапати побрзо од животните

Речиси 600 видови растенија исчезнаа од дивината во последните 250 години, покажуваат истражувањата на научниците кои анализирале популација од 330.000 растителни видови...