Ознака: расправија
Црна хроника 10.10.21 | 17:29

Драма во Илинден: По расправија со автомобил удрил во момче

Вчера во попладневните часови, 19-годишниот Т.Г. од населба „Илинден“ пријавил дека во околу 01:00 часот во населбата, по претходна вербална расправија, бил удрен од патничко...

Црна хроника 20.03.21 | 17:34

Девојка намерно се забила во „бмв“ на нејзиното момче, и двајцата со тешки повреди во болница

Две лица се тешко повредени синоќа во тетовско, откако љубовна расправија ескалирала во насилна сообраќајка. Како што соопштуваат од СВР Тетово во 22:30 часот било пријавено...

Црна хроника 16.07.20 | 16:53

Полицаец со два истрели во воздух спречил расправија меѓу две групи на изборниот ден

Полицаец бил приморан да испука два предупредувачки истрала во воздух за да спречи расправија помеѓу две групи на граѓани која се одиграла во близина на спортската...

Црна хроника 06.07.20 | 13:09

Брат ја нападнал сестра си зошто се карала со жена му

Тетовската полиција вчера попладне регистрираше физички напад во семејство на улицата „Мирче Ацев“ во градот. Триесетгодишна жена во СВР Тетово пријавила дека во...

Црна хроника 15.05.20 | 15:30

Беровец со шише ја удрил сопругата додека се расправале

Беровец со шише ја удрил сопругата по расправија,информираше МВР: Надворешната канцеларија за криминалистички работи Берово поднесе кривична пријава против В.Џ.(52)...

Црна хроника 11.04.20 | 18:24

За време на полицискиот час: По расправија го испрскал соседот со бензин и го запалил

Едно лице заврши во болница откако по соседска расправија било полеано со бензин и запалено, дознава МКД.мк. Расравијата се случила попладнево за време на полицискиот...

Црна хроника 15.01.20 | 14:55

Скопјанец со убодни рани на грбот донесен на Клиники

Вчера околу 9:30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ бил донесен Б.Д.(44) од Скопје со убодни рани во пределот на грбот. Според пријавеното,...

Балкан 17.11.19 | 16:51

Расправија со новинарот од N1 го довела Вучиќ во прединфарктна состојба

Што пишува прочитајте ми Пишува дека е еден од членовите Ама прочитајте ми, јас ви верувам вас, имам наочари не можам да видам..тука ништо не се гледа..прочитајте ми што...

Македонија 30.10.19 | 12:40

Пратениците се испокараа: СДСМ и ДУИ не сакаат да бидат поставени вистинските прашања, туку аплаузи за Димитров

Пратеникот од ДУИ Артан Груби, кој не беше присутен од почетокот на седницата на собраниската Комисија за надворешна политика, побара пауза за да може да ги разгледа...

Црна хроника 22.09.19 | 15:54

Расправија меѓу гости завршила во тепачка пред кафуле на „Партизанска“

Рано утрово во 04.50 часот во Полициската станица Центар, А.П.(28) од Скопје пријавил дека во 03.00 часот пред угостителски објект на бул.„Партизански одреди“ бил физички...

Скопје 08.07.19 | 14:53

Касиерката им наплатила производи кои не ги земале, обезбедувањето морало да интервенира

Свесна постапка или ненамерна грешка на касиерка предизвикала расправија во познат скопски маркет заради наплатени артикли кои купувачите не ги земале. Муштеријата...

Естрада 22.03.19 | 18:31

Жестока кавга го прекина снимањето на „Пинкови ѕвездички“

Српскиот пејач Милан Станковиќ пред три дена го напуштил снимањето на „Ѕвездичките на Пинк – ол старс“ по жестоката кавга со Кија Коцкар, на која во еден момент ѝ...

Црна хроника 18.01.19 | 20:50

Со пиштол „решена“ расправија во Кочани

Попладнево околу 17,15 ч. во угостителскиот објект „Аква“ од Кочани, по претходна расправија помеѓу две групи Д.С. пукал кон Д. З. и му нанел прострелна рана во слабината...

Црна хроника 21.12.18 | 15:47

Контролорите поради билет се пресметале со 16-годишник

Фотографијата на која вчера двајца контролори од ЈСП физички се пресметуваа со патник, ја разбранува јавноста. За случајот денеска се огласи и МВР, од каде информираат...