Ознака: распит
Твитови 20.08.19 | 11:33

Целата наша беда во една реченица

Јанева со адвокатот на Панделески осомничен во „Империја“ дава исказ за „Рекет“ целата наша беда во една реченица, Гаси интернет. — Слаткар Бавчов (@ABavcov) August 20, 2019

Македонија 20.08.19 | 11:30

Илиевски: „Врвниот специјален јавен обвинител“ на распит за рекетарлук со – адвокат!

„Врвниот специјален јавен обвинител“ отиде на распит за рекетарлук со – адвокат, коментира Богдан Илиевски за специјалната јавна обвинителка. Тоа е сè што треба...

Македонија 20.08.19 | 09:36

Јасно е дека се сокриваат докази и се одолговлекува: Се чекаше да помине месец ипол за Јанева да даде исказ

Рекетот на власта е формално пријавен пред четири месеци, а изнудата на милиони евра, заканите и злоупотребата на институциите се јавна тајна многу подолго, велат од...

Македонија 20.08.19 | 08:49

Катица Јанева на распит за „Рекет“ во ОЈО

Откако jавниот обвинител Љубомир Јовески најави дека инволвираните во случајот „Рекет“ ќе бидат неселективно сослушани или распитани, денеска на разговор со обвинителката...