Ознака: Рашела Мизрахи
Македонија 22.02.21 | 20:00

Мизрахи: Недозволиво е една држава да покажува волкава некадарност

На вечерашната „Само Вистина“ гостуваше пратеничката и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, која за актуелното бегство на екс директорот на УБК...

Македонија 17.02.21 | 13:36

Мизрахи: Со ова темпо ќе ни требаат 10 години за да се вакцинира цело население

Во утринско гостување пратеничката од редовите на ВМРО- ДПМНЕ Рашела Мизрахи кажа дека трагично е што Македонија моли од соседните држави за некоја доза на вакцини...

Македонија 28.01.21 | 22:51

Мизрахи: Законот за попис не личи на ниту еден во светот, Владата два пати да размисли пред да го спроведе на сила

Во вечерашното издание на „Прашањето ми е следно” на Инфомакс пратеничката и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи истакна дека во Македонија има владеење на човекот,...

Македонија 30.12.20 | 14:59

Заев: Никогаш не сум кажал дека Бугарија била администратор

Oдговарајќи на прашањата на пратеничката Рашела Мизрахи во врска со Бугарија, премиерот Зоран Заев рече дека никогаш не кажал дека Бугарија била администратор, туку...

Македонија 30.12.20 | 13:50

Со фотографии од нејзиното семејство убиено во Треблинка, Мизрахи го праша Заев: Ова е администрација?

Дали ова е администрација или окупација, го праша пратеничката Рахела Мизрахи премиеро Зоран Заев, покажувајќи ги фотографиите од членови на нејзиното семејство, кои...

Македонија 03.12.20 | 18:26

Зарем заслужиле илинденците и асномците Заев да им ги превртува коските?!

Пратеничката Рашела Мизрахи денеска на протестот под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“ од пред министерството за надворешни работи порача на граѓаните...

Македонија 01.12.20 | 08:05

Мизрахи: Еврејското лоби нема да дозволи негирање на Холокаустот, а Заев го прави токму тоа

Во вечерашното издание на емисијата „Јади бурек“, гостуваше пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Рашела Мизрахи, која истакна дека Заев врши ретуширање на историјата за политички...

Македонија 01.12.20 | 07:56

Мизрахи: Заев прави ретуширање на историјата

Во вчерашното издание на емисијата „Јади бурек“, гостуваше пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Рашела Мизрахи, која истакна дека Заев врши ретуширање на историјата за политички...

Македонија 27.11.20 | 21:35

Мизрахи: Заев треба да знае дека никој нема мандат да ја допира нашата историја, јазикот и нашиот народ

Тешко е да се говори од Ваташа. Пријатели овој собир е надпартиски. На овој собир нема леви и нема десни. Ова е собир за Македонија. Никој од нас  не одбира кога и во какво...

Македонија 15.11.20 | 19:06

Илјада светилки над Скопје: Овие 1.305 жртви од ковид-19 ќе беа далеку помалку да не беше неспособноста на Филипче

Ковид-19 не е статистика. Секојдневно се држат пресконференции на броеви. 195 починати за една недела, 1.305 од почетокот на пандемијата во март. Но, ковид-19 не е статистика....

Македонија 13.11.20 | 19:52

Мизрахи: СДСМ наместо живот донесе политички, економски притисок и страв кај граѓаните

Четири години го имаме СДСМ на власт. Дојдоа со план програма „Живот за сите“, гледате живот за сите? Не. Се дојде со програма која што викаше „Нема правда, нема мир“,...

Македонија 13.11.20 | 19:28

Мизрахи: Со Владата на Заев авионот нема пилот, под итно експертска влада за да се чувствуваат граѓаните безбедно

Парламентарните избори беа темелени на фактот дека треба да се влезе во ЕУ и дека овие договори ќе помогнат да влеземе во ЕУ, потсети Рашела Мизрахи на ветувањата кои...

Економија 13.10.20 | 22:20

Mизрахи: Државата е банкротирана

Доколку се погледнат макроекономските проекции на ММФ за 2020 година и и се прифатат новите проекции на Светската банка за пад од минус 4.1 посто од БДП, тогаш долгот е веќе...

Македонија 24.09.20 | 19:36

Мизрахи: СДСМ со тези како Гебелс и неговиот фирер Хитлер

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи одговори на обвинувањата од СДСМ за нејзиниот избор за член на Извршниот комитет на партијата. Мизрахи ја загрози македонската...

Македонија 22.09.20 | 23:00

Мизрахи: Секогаш сме заедно со народот, затоа што сме столбот на државноста на Македонија

Ние сме секогаш заедно со народот и столбот на државноста, вели пратеничката Рашела Мизрахи, откако беше избрана за нов член на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ. Како...

Македонија 22.09.20 | 11:09

Кој влезе во новиот ИК на ВМРО-ДПМНЕ: Врвен епидемиолог како Марковски, познавачи на финансиите како Димитриеска и Славески

Врвни експерти во своите области,омилени кај граѓаните влегоа во Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ. Најзвучно име е епидемилогот Вело Марковски кој стана омилен кај граѓаните...

Македонија 29.08.20 | 17:24

Мизрахи до Заев: Се колнеше нема да го менуваш Уставот, сега ќе се откажеме од Гоце Делчев?

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, денеска од собраниската говорница потсети на неколку изјави од лидерот на СДСМ, Зоран Заев, потенцирајќи дека се колнел во...

Македонија 26.07.20 | 14:05

Tргна коњаницата кон Мечкин Камен, меѓу нив и Рашела Мизрахи

Пратеничката во Собранието од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, годинава ја предводи коњаницата којашто традиционално секоја година заминува кон Мечкин Камен...

Македонија 23.07.20 | 13:08

Мизрахи за Мицкоски: Дали било што во оваа битка направи за себе или само стоеше храбро за партијата и Македонија!?

Во тешкото се бројат јуначките срца. И само злонамерните ќе кажат лош збор за човекот со срце и храброст да застане на чело на пеплосаното и разочарано ВМРО со бела ,,палата”...

Македонија 09.07.20 | 20:16

Моќно видео на Мизрахи: Изгреј, Сонце!

Да започнеме со обновата на урнисаното достоинство на Татковината!, порачува кандидатот за пратеник од ВМРО-ДПМНЕ Рашела Мизрахи во најновото видео. За нас, за нашите...