Ознака: расел кроу
Филм 01.04.21 | 20:03

Aктерот скршен од болка по загубата: Овој датум засекогаш ќе биде обоен од тага

Славниот актер Расел Кроу минува низ многу тешки моменти. Имено, неговиот татко Џон Александар Кроу почина на 85-годишна возраст, само неколку недели откако го прослави...

Филм 12.11.20 | 15:45

Копија на првата сопруга: Расел Кроу во врска со 26 години помлада девојка

Светските таблоиди неколку месеци шпекулираа дека актерот расел кроу (56) има нова девојка. Таквите сомневања се потврдија откако го фотографираа актерот како се бакнува...

Калеидоскоп 21.01.20 | 11:12

По страотните пожари конечно дожд, Расел Кроу го покажа својот имот во Австралија

„Мојот имот пред 10 седмици откако пламенот го проголта и утрово откако целиот викенд паѓаше дожд“,напишал актерот Расел Кроу на Фејсбук покрај фотографијата која...

Калеидоскоп 06.01.20 | 13:01

Го погоди голема трагедија: Актерот не дојде по својот Златен глобус!

Расел Кроу не беше во Беверли Хилс за да го прими Златниот глобус за најдобар актер во минисерија бидејќи Австралија се бори со катастрофалните пожари, во кои што настрадал...

Калеидоскоп 14.11.19 | 17:29

Изгоре целиот имот на Расел Кроу во Австралија

Познатиот актер Расел Кроу на Инстаграм објави дека не успеал ништо да спаси од пожарот што го зафати неговиот имот, лоциран на источниот брег на Австралија.   View...