Ознака: Рајнхард Прибе
Македонија 11.09.19 | 17:11

Пендаровски се сретна со Прибе

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски денеска оствари средба со Рајнхард Прибе, поранешен директор во Европската Комисија и предводник на групата...

Македонија 11.09.19 | 12:56

За владеење на правото потребни се независни политичари

Услов за владеење на правото во земјава се независни политичари, истакна денеска правниот експерт од Европската комисија, Рајнхард Прибе говорејќи на меѓународната...

Македонија 21.02.19 | 12:52

Заев – Прибе: Одговорност од сите за функционална правна држава

Одговорност од сите во државата за да се обезбеди функционална правна држава, е заклучокот од денешната средба на премиерот Зоран Заев со експертот од ЕУ, Рајнхард Прибе,...

Македонија 21.02.19 | 12:15

Заев – Прибе: На земјата ѝ требаат практични резултати во правосудството

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев оствари средба со експертот од ЕУ Рајнхард Прибе, придружуван од амбасадорот на ЕУ Самуел Жбогар. На...

Македонија 07.12.18 | 17:24

Прибе на средби со судии и обвинители – ги убедувал да работат одговорно и транспарентно

Германскиот дипломат Рајнхард Прибе во текот на изминатите три дена престојуваше во Скопје, на чело на групата високи експерти по владеење на право кои ја оценуваа...