Ознака: Радмила Шеќеринска
Македонија 22.03.20 | 14:41

Шекеринска: Армијата се вклучува во поддршка на државните институции за спречување на ширењето на коронавирусот

Заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска денеска одржа прес конференција на која соопшти дека Армијата се вклучува во поддршка...

Македонија 18.03.20 | 15:57

Шекеринска: Да си го честитаме членството во најголемата воена Алијанса

Заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска на прес-конференцијата во Владата рече дека нашата земја во овие две и пол години...

Македонија 20.02.20 | 15:33

Арсовски: Радмила Шекеринска го има оштетено буџетот на Република Македонија за над 250.000 евра

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димиче Арсовски на денешната прес конференција рече дека „Радмила Шекеринска како министер во министерството за одбрана преку јавна набавка...

Македонија 19.02.20 | 22:02

Шекеринска: Кампањата ќе биде валкана

Кампањата за избори ќе биде валкана, но искуството од претседателските избори кои беа во позитивна атмосфера во однос на тие од 2014-та се добра шанса за демократска, фер...

Македонија 27.12.19 | 14:32

Шекеринска: Подготвени сме да направиме се за да нема никаков ризик за членството во НАТО

Ние сме подготвени да направиме се за да не дозволиме никаков ризик во поглед на нашето членство во НАТО. Како Влада ги дискутираме различните опции, не смееме како држава...

Македонија 08.12.19 | 16:27

Шекеринска не ја видела анкетата на која води ВМРО-ДПМНЕ

Не сум ја видела анкетата на ИПИС за да коментирам, и ако не се лажам тоа беше Институтот за кој вашите колеги констатираа дека 480.000 евра имаше добиено само од МТСП, и...

Македонија 01.12.19 | 20:42

Шекеринска: Гордост, знамето на нашата татковина кренато на јарболот во Лондон!

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска на својот профил постави фотографија на која се гледа знамето на Македонија, во пресрет на Самитот на НАТО во Лондон. „Гордост!...

Македонија 17.11.19 | 18:22

Ивор Мицковски: Демек не заболе нас дали маж, жена или дете ќе с***ца 4 милијарди на изборен поткуп, клиентелизам…

По изјавата на Радмила Шеќеринска дека 4 жени во Владата имаат повеќе буџет од сите мажи, Ивор Мицкосвски искоментира на својот фејсбук профил: 4 жени имале повеќе буџет...

Македонија 17.11.19 | 17:18

Шекеринска: 4 жени раководиме со поголем буџет од сите мажи на министерски позиции

На Форумот на жени на СДСМ, Радмила Шекеринска истакна дека раководи со, условно кажано, машки ресор и дека токму во нејзино време стануваме земја членка на НАТО. Раководам...

Твитови 13.11.19 | 17:13

Судејќи по тоа кој ја фали и колку ја рекламираат, Царовска е новата Шеќеринска!


Македонија 29.10.19 | 18:07

Шекеринска – Палмер: Силна поддршка од САД за евроатлантските перспективи

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска во Министерството се сретна со Метју Палмер, заменик помошник на државниот секретар на САД и специјален претставник...

Македонија 21.10.19 | 23:33

Половина милион граѓани се иселија, а Шекеринска верува дека НАТО ќе ги задржи младите

Речиси 30 години државата се обидува да исполни една своја стратешка цел, тоа е членството во НАТО, не само поради политички бенефит, туку поради тоа што како држава од...

Македонија 02.09.19 | 19:51

Шекеринска: Предметите на СЈО ќе имаат пресуди

Честитки до Метју Палмер за новата должност – специјален претставник на САД за Западен Балкан, напиша на својот профил на Фејсбук министерката за одбрана Радмила Шекеринска,...

Македонија 24.08.19 | 23:20

Радмило, каде се парите од рекетот?

Политичкиот аналитичар Александар Пандов на својот Фејсбук профил пишува дека во ниеден момент немал двоумење дека министерката Радмила Шекеринска има важна улога...

Македонија 24.08.19 | 15:09

Во моментов „Република“ е најголема закана за власта, а не „Рекет“: И Шекеринска ни се заканува со тужба

По министерот за надворешни работи Никола Димитров, во кој упати отворени закани до „Република“ поради пренесувањето на веста од порталот „Инфомакс“, во која е објавен...

Македонија 10.08.19 | 18:46

Најава за нова бомба за утре: Заев и Шеќеринска се знаеле и се дружеле со сите вмeшaни во „Peкeт“

Колку и да нeгиpa, Зоран Заев морал да знае што се случува во неговиот двор, особено по информацијата дека во посед на италијанскиот новинар се и снимки од движењето на...

Македонија 09.08.19 | 17:24

Шекеринска: Да не се става знак на еднаквост меѓу криминалците и оние кои не се тоа!

Десетина минути по премиерот Зоран Заев, на социјалните мрежи се огласи и вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска со идентична порака дека „граѓаните...

Македонија 07.08.19 | 18:52

Инсинуации поткрепени од „рекла казала“: Шеќеринска се оградува од Рекет

Министерката Радмила Шеќеринска нема намера да ги демантира информациите за нејзина директна или индиректна инволвираност во случајот „Рекет“, за што последен прашањето...

Македонија 22.07.19 | 11:59

Куновска: Угледот и образот на секој член на СДСМ незаслужено се валка заради алчноста на двоецот Заев-Шекеринска

Поранешниот висок функционер на СДСМ, Софија Куновска на социјалните мрежи го истакна својот револт од раководството на СДСМ и политиките кои ги спроведува партијата....

Македонија 11.07.19 | 23:46

Турција го ратификуваше протоколот за НАТО

Турција вечерва го ратификуваше протоколот за нашето членство во НАТО, а веста на Фејсбук ја објави вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска. Благодарност...