Ознака: Радмила Шеќеринска
Македонија 19.02.21 | 20:16

Македонски хирург без основни хируршки вештини испратен во Кабул?!

Дали министерката за одбрана, Радмила Шекеринска испратила лажен медицински персонал во Кабул, како дел од мисијата на НАТО – оваа дилема ја отвора Извештајот до...

Македонија 28.01.21 | 18:03

Пренџов со прашања до Шекеринска: Дали и кога ќе си поднесете оставка поради меѓународниот срам кој што и се случува на Р. Македонија во НАТО?

На денешната седница каде пратениците имаат можност и право да поставуваат пратенички прашања до претставниците од власта, своето право го искористи и пратеникот Љупчо...

Македонија 18.01.21 | 17:08

Ковачки: Оставка од Шекеринска и одговорност за бламот кој и го приредија на Македонија

Земјата ја понижувате и срамите заради вашиот аматеризам. Ова е блам пред НАТО и Шекеринска и Пендаровски треба да сносат одговорност. Тие двајца ја понижуваат и Македонија...

Македонија 27.12.20 | 22:10

Милески до Шекеринска: Ти со оваа изјава ја покажуваш сопствената глупоќа, ништо повеќе

Еден од основачите на „Македонски национален совет“, Роберт Милески, на својата фејсбук страница ги коментира критиките од министерката за одбрана Радмила Шекеринска...

Македонија 29.11.20 | 14:12

Шекеринска: Пораките однадвор се дека од нас и од Бугарија се очекува да се стави точка на недовербата и непријателството

Пораките коишто доаѓаат однадвор покажуваат дека од Македонија и од Бугарија се очекува да стават точка на недовербата и непријателството и да инвестираат во политика...

Македонија 15.11.20 | 14:07

Михајловски до Шекеринска: Како изгледа поддршка од НАТО на фудбалско првенство? Има тенк кај нас на голот?

Не знам за вашата земја, а и баш ме заболе, ама мојата, нашата #МАКЕДОНИЈА оди на Европско. Како изгледа поддршка од НАТО на фудбалско првенство? Има тенк кај нас на голот,...

Македонија 11.11.20 | 17:01

Додека луѓето едвај врзуваат крај со крај, Шекеринска купува млечни чоколади за 15 милиони денари

Македонскиот народ живее во страв и неизвесност. На свој грб ја чувствува здравствената криза со коронавирусот, но и големата економска криза која ја зафати Македонија....

Македонија 10.11.20 | 15:24

Бабата на Шекеринска се декларирала како Бугарка?

Бабата на министерката за одбрана Радмила Шекеринска се декарирала како Бугарка. Ова го тврди бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски кој на Твитер објави документ...

Македонија 03.11.20 | 08:41

Ременски: Ќе ја праша ли некој Шекеринска за хибридната закана од Каракачанов?

Ќе ја праша ли некој министерката за одбрана Радмила Шеќеринска Јанковска, дали македонската антинационална кампања на нејзиниот бугарски колега Красимир Каракачанов,...

Македонија 07.07.20 | 14:02

Стоилковски: Што бара Радмила со Катица кај Боки 13?

Радмила Шекеринска цел ден молчи откако во јавноста вчера излезе снимка од која што се гледа како таа седи во опуштена атмосфера со извршителите во случајот „Рекет“,...

Македонија 06.07.20 | 20:29

ВМРО-ДПМНЕ: Шекеринска ја виде целата јавност како седи на состаноци со Катица и Бојан , наместо да работи во интерес на државата и младите

Шекеринска и Заев се соучесници во криминално-рекетарските шеми. Тие знаеле и молчеле за милиони евра изнудени од бизнисмени во овие три години. Шекеринска уживала...

Македонија 05.07.20 | 16:44

Сајкоски: Ја повикувам Шеќеринска да се слика пред една инвестиција што ја донесле во изминатиот период во Кичево

Кандидатот за пратеник Ѓорѓија Сајкоски на ВМРО-ДПМНЕ ја повика Шеќеринска да се слика пред една инвестоција која ја донесле во Кичево. Ја повикувам г-ѓа Шеќеринска...

Македонија 01.07.20 | 20:26

Шекеринска: За две ипол години ја извадивме државата од калтa

Кога ќе ја направите сметката колку работи се направија во 2 ипол години мандат ама 2 ипол со едни претседателски, со едни локални избори и со еден рефенрендум замислете...

Македонија 28.06.20 | 13:03

Шекеринска од Битола: Судиите и обвинителите кои застаруваа случаи ќе бидат разрешени и казнети

Носителката од СДСМ во изборната единица 5 денеска во Битола порача дека судиите и обвинителите кои застаруваа случаи ќе бидат разрешени и казнети. Владата која ја предводи...

Економија 26.06.20 | 14:39

Шекеринска: Градиме нова развојна македонска економија

Ако се изберат вистинските приоритети и ако државната власт добро соработува со локалната власт, тогаш заедничките успеси се видливи, а пример за тоа е Демир Хисар....

Калеидоскоп 23.06.20 | 13:31

„Пада Рада-Пада Влада“: Охриѓани поставија транспарент

На тврдината во Охрид осамна транспарент посветен на носителот во петтата изборна единица Радмила Шекеринска.  На него пишува „Пада Рада Пада Влада-15 јули“ како јасна...

Твитови 22.06.20 | 20:56

Mаската на под наместо на лице: И за ова „Република“ треба да ви се извини?

Ги почитуваме препораките 👇🏻 Така ли @Sekerinska? 🤦🏻‍♂️ pic.twitter.com/fz4sbBBzRn — Трале (@BaceTrajche) June 22, 2020

Македонија 22.06.20 | 20:35

Николоски до Шеќеринска: Преговори нема затоа што гледаат дека сте корумпирани, премиер на Франција, Белгија и Италија не седи на маса со корумпиран премиер

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на Изборна единица 4 Александар Николоски смета дека една од причина зошто Република Македонија се уште нема добиено датум...

Црна хроника 12.06.20 | 13:41

Косата на вицепремиерката Шекеринска поскапоцена од животот на 17-годишниот кошаркар Никола Христовски

За потегнувањето за коса на тогашната пратеничка Радмила Шекеринска, 70-годишниот „терорист“ Панче Ангелов доби 4 години затвор, а убиецот на 17-годишното момче Никола...

Македонија 07.06.20 | 16:20

Шекеринска во Маврово: Ѓезмиња се тераат на вилаетот на Радмила додека скопјани битисуваат во 30 квадрати

Владата во четвртокот донесе одлука за 80 часовен полициски час за град Скопје и уште неколку општини во Македонија. Оваа драконска одлука беше донесена откако денови...