Ознака: рација
Црна хроника 30.07.22 | 13:02

Кеса кокаин во чантата на 20-годишна девојка фатена на концерт во Охрид

На 29.07.2022 околу 22.00 часот, во СВР Охрид приведена е М.Ј.(20) од Охрид. При преглед извршен за време на музичка манифестација во Охрид, полициските службеници кај неа пронајдоа...

Црна хроника 17.06.22 | 10:13

Рација низ скопските локали, приведени седум лица

Полицијата синоќа изврши контроли во повеќе угостителски објекти и прегледи на повеќе лица, при што кај седум лица од Скопје, Косово и Норвешка биле пронајдени марихуана...

Црна хроника 05.06.22 | 15:27

Рација во струмичка дискотека: Пронајдени малолетници, непријавени работници и неевидентиран промет од 125.000 денари

Во полициска акција реализирана на подрачјето на СВР Струмица, односно во дискотека во Струмица, се детектирани повеќе неправилности во работењето. Како што соопштија...

Црна хроника 15.05.22 | 13:25

Полициска рација среде концерт во Центар, пронајдена дрога, уапсени пет лица

Во текот на 14/15.05.2022 од страна на полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје, во содејство со полициски службеници од Единицата за интервентна...

Балкан 18.10.20 | 19:22

Полицијата со влечење ги вади гостите од локалот во брутална акција во БиХ

Вчеравечер послед 23 часот, босанската полиција интервенираше во кафулето „Kafe Laundž Legato“ во селото Ѓурѓевиќ кај Тузла. Но, според видеото кое се рашири низ регионот, се...

Црна хроника 13.10.20 | 11:10

Девет женски лица затекнати во угостителски објект покрај автопатот Гостивар-Тетово

Девет женски лица, меѓу кои четири странски државјанки, се затекнати во акција на полицијата ноќеска од полноќ до 01.30 часот во угостителски објект лоциран покрај автопатот...

Свет 16.08.20 | 22:28

Голема акција на германската полиција во нелегални казина, наргиле-барови и чајџилници

Стотици полицајци извршиле масовни претреси во барови за наргиле, чајџилници и нелегални казина во западниот дел на Германија. Полицијата запленила 34.000 евра, 19 слот-машини...

Балкан 24.06.20 | 11:45

Германија: Сузбиена криминална група од Балканот која шверцувала луѓе

Германската полиција изутринава започна акција во Берлин против меѓународна криминална група, која е специјализирана за шверц со луѓе. Полицијата изврши претрес во...

Црна хроника 17.11.19 | 12:51

Рација во ноќни клубови: Малолетници, вооружени и насилници завршиле ноќеска во станица

Десет лица се приведени вчера и денеска во периодот меѓу 23:00 до 04:00 часот во рамки на операцијата на СВР Скопје, Управата за јавни приходи, Државниот пазарен инспекторат...

Црна хроника 23.03.19 | 11:20

Илегално влегле во земјава, па отишле да се разонодат во ноќен клуб во Желино

Тројца млади Албанци, на 21 и 20 години биле затекнати во вечерна рација во угостителски објект во тетовското село Желино. Рацијата била изведена рано утрово, меѓу полноќ...

Свет 21.02.19 | 10:56

Рација во Германија, на мета осомничени екстремисти

Во централните и западните делови на Германија полицијата изврши претрес во16 куќи на осомничени исламски екстремисти. Обвинителката на Франкфурт, Надја Нисен изјави...

Црна хроника 14.02.19 | 12:27

Тројца ќе лежат за дрога – дилале хероин и марихуана

Полициската станица Гевгелија спровела рација во село Негорци, Гевгелиско, во средата вечерта и го лишила од слобода дваесетгодипниот Т.Ј. поради поседување херион. Поради...