Ознака: рација
Свет 16.08.20 | 22:28

Голема акција на германската полиција во нелегални казина, наргиле-барови и чајџилници

Стотици полицајци извршиле масовни претреси во барови за наргиле, чајџилници и нелегални казина во западниот дел на Германија. Полицијата запленила 34.000 евра, 19 слот-машини...

Балкан 24.06.20 | 11:45

Германија: Сузбиена криминална група од Балканот која шверцувала луѓе

Германската полиција изутринава започна акција во Берлин против меѓународна криминална група, која е специјализирана за шверц со луѓе. Полицијата изврши претрес во...

Црна хроника 17.11.19 | 12:51

Рација во ноќни клубови: Малолетници, вооружени и насилници завршиле ноќеска во станица

Десет лица се приведени вчера и денеска во периодот меѓу 23:00 до 04:00 часот во рамки на операцијата на СВР Скопје, Управата за јавни приходи, Државниот пазарен инспекторат...

Црна хроника 23.03.19 | 11:20

Илегално влегле во земјава, па отишле да се разонодат во ноќен клуб во Желино

Тројца млади Албанци, на 21 и 20 години биле затекнати во вечерна рација во угостителски објект во тетовското село Желино. Рацијата била изведена рано утрово, меѓу полноќ...

Свет 21.02.19 | 10:56

Рација во Германија, на мета осомничени екстремисти

Во централните и западните делови на Германија полицијата изврши претрес во16 куќи на осомничени исламски екстремисти. Обвинителката на Франкфурт, Надја Нисен изјави...

Црна хроника 14.02.19 | 12:27

Тројца ќе лежат за дрога – дилале хероин и марихуана

Полициската станица Гевгелија спровела рација во село Негорци, Гевгелиско, во средата вечерта и го лишила од слобода дваесетгодипниот Т.Ј. поради поседување херион. Поради...