Ознака: Работнички-МЗТ
Кошарка 15.05.21 | 21:39

Работнички-МЗТ: Вечно дерби во финалето на купот

Вечните ривали МЗТ Скопје Аеродром и Работнички ќе играат во финалето на кошаркарскиот куп „Благоја Георгиевски – Буштур 2021“. Ова е епилогот по денешните полуфинални...

Ракомет 15.04.21 | 00:02

Некогаш беше големо дерби: Работнички го победи МЗТ

 Кошаркарите на Работнички во драматичен натпревар вечерва го совладаа градскиот ривал МЗТ Скопје Аеродром со 75:74 во 154. меѓусебна пресметка на двете најтрофејни македонски...

Кошарка 01.11.20 | 20:50

Работнички подобар од МЗТ Скопје во првото вечно дерби од новата сезона

Кошаркарите на Работнички славеа победа над МЗТ Скопје Аеродром вечерва во „Градски парк“ со 94:90. Во меч неизвесен до самиот крај, Американецот во МЗТ, Гочер промаши...

Кошарка 24.11.19 | 20:05

Дебакл на Работнички на дербито со МЗТ Скопје Аеродром

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром вечерва на вечното кошаркарско дерби го совладаа Работнички на негов терен со убедливи 93:68. „Гостите“ од Аеродром му дозволија на...

Кошарка 23.11.19 | 20:47

Некогаш беше големо дерби: Утре играат Работнички-МЗТ

На трите натпревари од седмата рунда во македонската Прва лига во кошарка, победи забележаа екипите кои важеа за фаворити. Кожув до петтиот триумф оваа сезона дојде...