Ознака: работа во странство
Балкан 19.12.19 | 11:11

Обидете се да ги задржите солзите: Татко се враќа кај синот по три месеци работа во Германија

Средбата на татко и син од Цазин, БиХ, ретко кого ќе остави рамнодушен. По три месеци работа во Германија, таткото се враќа во родниот град, каде неговиот син во тој момент...

Црна хроника 04.10.19 | 14:14

Им ветил работа во Германија: Мајка и син измамени за 80 илјади денари

Мајка и син од тетовска Палатица во полиција пријавиле дека 34 годишник од соседното Требош ги измамил и им зел пари со лажно ветување дека ќе им помогне да добијат работа...

Црна хроника 10.12.18 | 15:44

Му земал 4 000 евра за работа во Германија: Лажен директор измамил маж од Македонска Каменица

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево, поднесе кривична пријава против Д.К. (31) од Неготино, за сторено кривично дело „измама”. Во период од 19.09.2018...