Ознака: путер
Македонија 19.03.21 | 18:56

Кафез со четири ѕвезди со крема за сончање и путер пред Влада, специјален поздрав за Николовски и Рашковски

Од Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ денеска со герила акција го изразија револтот за неодговорните постапки на советникот Драги Рашковски, кој среде истрага против...

Економија 19.03.21 | 12:34

Откриени нови количини небезбеден путер

Во рамки на засилените контроли во трговијата со млечни производи, инспекциските служби на Агенцијата за храна и ветеринарство на пазарот пронашле нови количини небезбеден...

Македонија 16.03.21 | 19:52

Николовски тркна до Дубаи, да одмори по случајот „Путер“

Вицепремиерот Љупчо Николовски задолжен за борбата против корупцијата викендов со сопругата заминал на одмор во Дубаи, дознава „Нетпрес“. Во време кога пандемијатра...

Македонија 15.03.21 | 19:02

Jaкимовски за путерот: Луѓе кои ништо не работат ова го препишуваат како некој успех

Стевче Јакимовски, лидерот на Гром во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за запленитот путер за кој се пофали вицепремиерот за борба против корупцијата,...

Македонија 15.03.21 | 16:33

Путерот стана национална вест за да се дефокусираме од криминалот

Ивор Мицковски на Фејсбук ја критикува власт дека направила спектакл од уништвањето на путерот за да се сокрие неспособноста и кримималот….  

Економија 15.03.21 | 16:06

Путерот уништен на Дрисла

Повеќе од 4 тони од запленетиот путер со изминат рок кој го увезла млекарницата „Евро Млекара“ ДООЕЛ Скопје беа уништени денеска на градската депонија Дрисла. Фирмата...

Економија 14.03.21 | 20:34

Запленетиот путер со поминат рок утре ќе се уништи на „Дрисла“

Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) вечерва соопшти дека се запленети вкупно 4,5 тони путер со поминат рок кој утре ќе биде уништен на „Дрисла“. Во соопштението...

Македонија 14.03.21 | 20:15

Арсовски: Николовски се фали со 30 килограми путер, а молчи за шверц на пет шлепери тутун на негови блиски пријатели

Љупчо Николовски и Зоран Заев молчат за шверцуваните 5 камиони тутун, а се фалат со запленети 30 килограми путер со поминат рок. Граѓаните веќе се свесни, оваа Влада е...

Македонија 14.03.21 | 15:58

Николовски, канта лажно галичко сирење од Врање сама влегува во земјава кај Табановце

Видена е канта лажно галичко сирење од Врање како сама влегува во земјава кај Табановце. Николовски друже, што чекаш? Заплени ја, нема пардон кон криминалот! Еј што дочекавме,...

Македонија 14.03.21 | 15:19

Тортевски за путерот на Николовски: Не е возможно да е толку глуп

Љупчо Николовски, вицепремиерот за борба против корупција, вчера информираше дека е пронајден и запленет путер со поминат рок на употреба, кој инаку би го довел во опасност...

Македонија 14.03.21 | 11:20

Тасевски: Љупчо брат, заплени сега 5 тони радиоактивна урда, да го потврдиш твојот вонсериски талент

Актерот Сашо Тасевски на својот фејсбук профил ја коментираше спектакуларната најава на Љупчо Николовски за заплената на путер со поминат рок. Љупчо брат, заплени...

Македонија 14.03.21 | 11:10

ВМРО-ДПМНЕ: Путеро го нема провизиите стоо

Путеро го нема провизиите стоо. Стоо и 5 камиони шверцан тутун за кој никој не одговара, но важно е Николовски заплени 60 пакувања путер, посочуваат од ВМРО-ДПМНЕ. Државата...

Македонија 14.03.21 | 08:25

Божиновски: Утре ќе ве гласаат, истите пи**и шо ги ебете со путер, во време на пандемија кога нема вакцини

Социјалните мрежи синоќа беа преплавени од коментари за Љупчо Николовски, а администраторот на неговиот профил ги бришеше коментарите. Божидар Божиновски на фејсбук...

Македонија 14.03.21 | 00:14

АХВ вели 30 килограми, Љупче пишува дека заплениле 4,5 тони путер

Чисто колку да видите колку е отидена работата… Мимо тоа дека антикорупционер се пофалил со запленет путер, работите се, верувале или не, уште полоши 🙂 Имено, во статусот...

Македонија 13.03.21 | 23:31

Министре, до каде е истрагата за „Чајна ваксајнс”, ќе ги апсите ли Заев и Филипче

Ликов од позиција на министер за висока корупција наместо да излезе да не информира до каде е неговата истрага за „Чајна ваксајнс”, ќе ги апси ли Заев и Филипче и кога...

Македонија 13.03.21 | 23:23

По путерот Николовски истрагата ја насочил кон заплена на домашен леб

ЕКСКЛУЗИВНО ИНФО! Неименувани, ама упатени извори од Владата брифираат дека после успешната акција на Љупче Николовски при што заплени ПУТЕР, сега истрагата ја насочил...

Македонија 13.03.21 | 23:16

Николовски несреќо… Покрај срањата што ни ги сервирате секој ден, путеров ќе ни дојде ко специјалитет

Николовски несреќо, тоа путерот што го запленивте, се мачка на леб или ќе подигнете обвинение против него? Подобро пуштете го у маркети, ако е мувлосан. Покрај срањата...

Македонија 13.03.21 | 22:59

Светот испраќа ровери на Марс, ние уапсивме путер

Светот испраќа ровери на Марс, ние уапсивме путер. 13-ти март, 2021 година. Внуци и внуки наши, простете ни ако можете – коментира Богдан Илиевски. Ваквиот коментар доаѓа...

Македонија 13.03.21 | 22:39

Го прогласувам криминалот за умрено! Прв запленет путер од кога сме членка на НАТО

Објавата на вицепремиерот за борба против корупција Љупчо Николовски, дека АХВ запленила путер со поминат рок предизвика жестоки реакции и шеги на социјалните мрежи. Коментарите...

Македонија 13.03.21 | 22:19

Мицкоски: Во колку е аплаузот за Љупче за путерот?

Првиот во борбата со корупцијата, министерот против корупција Љупчо Николовски вечерва објави неверојатна вест од својот ресот – владата запленила путер со поминат...