Ознака: пунктови
Здравје 14.08.21 | 08:04

Пунктовите за вакцинација работат и денеска

Министерството за здравство соопшти дека пунктовите за вакцинација во сите здравствени установи низ државата ќе работат во текот на денешниот ден. Граѓаните кои сакаат...

Македонија 11.08.21 | 16:41

Трет ден турканици пред пунктовите за вакцинација

Неколку дена се случуваат турканици пред пунктовите и уште не стивнуваат иако надлежните отворија и нови места за имунизација. Во Скопје ваква слика се случува веќе...

Македонија 10.08.21 | 15:01

Утре се отвораат четири нови пункта за ковид вакцинација во Скопје

Министерството за здравство информира дека поради зголемениот интерес за вакцинација од утре се отвораат дополнителни четири пункта за имунизација против Ковид. Пунктовите...

Балкан 17.05.21 | 19:38

Бугарија отвора два пункта за вакцинација на македонски граѓани

Државјаните на Македонија од утре ќе можат да примат вакцина против ковид-19 на двата пункта што Бугарија ги отвори во меѓуграничната зона на два гранични премина со...

Балкан 05.01.21 | 10:45

Во Србија отворени 110 пунктови за масовната вакцинација

На повеќе од 30 локации и околу 110 пунктови од денеска во Србија почна масовната вакцинација против Ковид-19. Во Србија вчера пристигнаа 19.500 вакцини на „Фајзер“ и „БиоНтек“...

Здравје 07.12.20 | 10:29

За вакцинација на граѓаните против ковид-19 ќе се користат постоечките вакцинални пунктови во здравствените домови низ државата

Повеќе клучни сегменти за процесот на вакцинација, чување и дистрибуција на вакцината против Ковид-19, начинот на нејзина апликација, процесот на вакцинирање и како...