Ознака: пукање во Чаир
Македонија 30.05.22 | 12:57

Видео од пукањето во Чаир: Дали човекот во сина кошула е Ариф Асани, втор човек во БЈБ?

СДСМ и МВР на Оливер Спасовски молчат за каубојската оружена пресметка во скопски Чаир, пресметка, пукање врз униформирана полиција, рече на денешната прес-конференција...

Македонија 29.05.22 | 10:03

Криминалец баран со потерница сред бел ден пука во полициски службеници, СДСМ и ДУИ го пуштаат слободно да си оди

Криминалец баран со потерница сред бел ден пука во полициски службеници, а функционерите од СДСМ и ДУИ го ослободуваат и пуштаат слободно да си замине. Сценарио кои...

Црна хроника 26.05.22 | 12:21

Спасовски да одговори дали за пукачот од Чаир, пулен на ДУИ, ослободен по пукање, имало потерница за затвор?

Дали причина за молкот на МВР на Оливер Спасовски за пукањето во Чаир стои фактот дека лицето коешто пукало и е ослободено по веројатна асистенција на заменикот директор...

Црна хроника 25.05.22 | 15:23

Одреден притвор за 28-годишникот кој пукаше во Чаир

Надлежен јавен обвинител до судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје достави предлог за мерка притвор за 28-годишник осомничен за кривични дела:...

Црна хроника 25.05.22 | 11:57

ВМРО-ДПМНЕ за пукањето во Чаир: Дали МВР премолчува вмешаност на Ариф Асани во пукање во Чаир заради коалицијата со ДУИ?

Наместо гарант за безбедност, МВР на СДСМ/ДУИ е извор на криминал и пресметки со огнено оружје среде Скопје!, истакна на денешнат прес-конференција портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ...

Македонија 24.05.22 | 22:23

AА: Инцидентот во Чаир е најдобар доказ ДУИ ги направи албанските населби најопасни места за живеење

Синоќешниот инцидент во Чаир во којшто учествуваа највисоки полициски службеници е најдобар одраз на владеењето на ДУИ. Криминалот на оваа партија ги допре највисоките...

Црна хроника 26.04.22 | 13:51

МВР со детали: Пукале две лица со автоматско оружје, има и трет повреден со нож

Министерството за внатрешни работи излезе со првични детали за вчерашната мафијашка престрелка во Чаир. Едниот на Бајрам, другиот на Велигден: Во мафијашката пресметка...

Црна хроника 26.04.22 | 13:29

„Tие што не ве знаеја во душа, ве доживуваа поинаку, но грешеа“, вели Смилевски за убиените браќа од Чаир

Едно лице загина, а три се повредени во мафијашката престрелка што вчера се случуваше на сред улица во Чаир, пред чајџилница во близина на голем маркет. Но, за поранешниот...

Црна хроника 26.04.22 | 11:34

JO: Се прегледуваат снимките од видео-надзорот, се бараат сторителите за убиството во Чаир

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје синоќа изврши увид во Чаир, каде во инцидент со огнено оружје едно лице беше лишено од живот, а двајца...

Црна хроника 26.04.22 | 09:23

Едниот на Бајрам, другиот на Велигден: Во мафијашката пресметка во Чаир убиен е братот на Камбер Идризи, кој беше близок до врвот на СДСМ

Во вчерашаната мафијашка претсрелка во чајџилница во Чаир убиен е еден, а повредени се три лица. Се чекаат детали по завршениот полициски увид пред чајџилницата во близина...

Скопје 01.10.21 | 19:38

Вториот човек во МВР бил сведок на пукањето на митинг на ДУИ

Заменик-министерот за внатрешни работи, Назим Буши, присуствувал на митингот на ДУИ во Чаир пред неколку дена, кога еден од присутните извади пиштол и испука неколку...

Македонија 01.10.21 | 12:31

Спасовски и Заев го штитат криминалот во Македонија

Лицемерие и двојни аршини во Република Македонија. Ова веќе сите го знаат наназад четири години.СДСМ и нивната коалицијата во владата се однесуваат како да се на див...

Македонија 01.10.21 | 10:36

Спасовски молчи за пукотниците на ДУИ поради гласовите што ги чекаат од Сарај, Кондово и Грчец

Два дена по рафалните пукотници пред штабовите на ДУИ нема никаква реакција од МВР. Досега срмежливо со изјава излезе премиерот Заев во стил дека тоа не е убаво. Молчи...