Ознака: психијатриската болница
Црна хроника 23.08.19 | 16:57

Исчезна жена од болницата во Бардовци

Четириесет и деветгодишна жена е пријавена како исчезната од Психијатриската болница Бардовци. Случајот во полиција го пријавил нејзиниот син Ј.А.(22) од Крива Паланка...

Свет 18.08.19 | 13:43

Хорор во романска болница: Дошол да се лекува на психијатрија, па со држач за инфузија убил 4 пациенти и ранил 9

Четири лица ги загубија животите и други девет се повредени откако биле нападнати од пациент во психијатриска клиника во Романија. Нападот бил извршен од 38-годишен...

Свет 18.08.19 | 10:04

Хорор во психијатриска болница во Романија, убил четворица пациенти со дршката за инфузија

Пациент сместен во психијатриска болница уби четворица други пациенти само со дршката од неговата инфузија. Инцидентот се случил во болница во романската општина Сапока....

Црна хроника 15.08.19 | 15:51

Скопјанка со нож го нападнала сопругот, денеска пренесена во психијатриска болница

Скопјанец е полесно повреден откако вчера сопругата го нападнала со нож. Настанот се случил вчера попладне на улица „Христо Татарчев“. Како што сооптшија од МВР, В.К.(43)...

Црна хроника 25.12.18 | 14:56

Пациент нападнал болничар во Психијатриската болница Бардовци

Вчера околу 18 часот било пријавено дека во Психијатриската Болница Бардовци Б.Ш., кој бил пациент во болницата, физички го нападнал болничарот С.Д. (38) од Скопје. Се преземаат...

Економија 24.12.18 | 13:33

Штрајк во психијатриската болница во Демир Хисар

Двесетина вработени во психијатриската болница во Демир Хисар, денеска стапија во штрајк. Причините за штрајкот е поради непродолжување на договорите на дело на овие...