Ознака: Психијатриска болница
Македонија 15.10.20 | 12:36

Пациенти од психијатриската болница во Бардовци заразени со Ковид-19

Неколку штитеници на Психијатриската болница-Бардовци во Скопје се позитивни на корона вирусот, објавува Фактор. Според неофицијалните информации, кластерот од неколкумина...

Македонија 16.08.20 | 17:12

Ковид-19 се шири во психијатриската болница Демир Хисар

Корона вирусот се шири во Психијатриската болница „Демир Хисар“. Денеска се регистрирани уште седум позитивни, од кои 6  пациенти и еден вработен, објави телевизија...

Македонија 15.08.20 | 19:25

Двајца вработени и 19 пациенти се заразени во Психијатриската болница во Демир Хисар

Во Психијатриската болница во Демир Хисар има 19 лица со ковид-19, при што едно веќе починало. Случаите се откриени со тестирање на 58 од вкупно 296 пациенти колку што има...

Црна хроника 17.11.19 | 17:01

Полицаец нападнат додека носел момче во Психијатриска болница

Вчера во 17.23 часот во СВР Скопје било пријавено дека во село Зелениково, скопско, Т.Б.(28) од Зелениково физички нападнал полициски службеник при асистенција на екипа на...