Ознака: прва фудбалска лига
Фудбал 30.05.20 | 20:30

Само во Македонија може да се игра фудбалски плеј-аут без испаѓање од лига

Кон средината на јуни ќе продолжи фудбалската лига на Македонија во фудбал. По завршувањето на регуларниот дел ќе се игра плеј-оф и плеј аут лига. Првите шест екипи на...

Фудбал 21.05.20 | 13:53

Утре ќе се знае дали ќе продолжи првенството во македонската фудбалска лига

Фудбалската федерација на Македонија утре ќе одржи уште една средба со претставници на прволигашките екипи на која ќе се разговара за продолжувањето на сезоната. –...

Фудбал 27.10.19 | 15:26

Пораз на Академија Пандев, Вардар останува на врвот

Се одигра родовното коло од фудбалската лига на Македонија. Она што е најголемо изненадување е поразот на Академија Пандев од Борец со 1-0 и ремито помеѓу Македонија...

Фудбал 26.07.19 | 21:43

ФФМ го одреди распоредот на Првата лига за следната сезона

Фудбалската федерација на Македонија преку ждрепка ги одреди паровите за новата натпреварувачка сезона во Првата македонска фудбалска лига, која почнува во август. Во...