Ознака: провокатори
Македонија 07.07.22 | 09:01

Насилството на протестите има едно име – Оливер Спасовски

Пратеникот Зоран Коцевски сподели вибер комуникација, за која на социјалните мрежи се тврди дека е меѓу началници и полицајци. На принтскриновите се гледа како полицајците...

Македонија 06.07.22 | 21:32

Народот сам се справува со насилниците, провокаторите опколени и совладани!

Граѓаните кои денеска протестираат пред Собранието се сотавени сами на себе да се справуваат со провокаторите, кои се обидуваат повторно да предизвикаат тензии и немири...

Македонија 05.07.22 | 22:44

Власта ги уништи протестите со провокатори: Полицијата не удри по насилниците, туку по народот

Толпата мирен народ кој четврти ден протестира против францускиот предлог ја растераа димни бомби од полицијата и насилството на провокаторите инфилтрирани на протестот. Како...

Македонија 05.07.22 | 21:26

Искршени прозорци на Собранието

Провокатори со фантомки упаднаа на народниот протест пред Собранието. Тие ја турнаа полициската ограда и почнаа да фрлаат со делови од калдрмата по зградата, по што...

Македонија 05.07.22 | 21:17

Пукотници и дим пред Собрание, провокатори ја турнаа оградата и создаваат гужва и немири

Провокатори со фантомки упаднаа на народниот протест пред Собранието. Тргнаа од кај Жена парк, по што ја рушија полициската ограда. Пукотници од димни бомби и петарди...

Македонија 04.07.22 | 23:18

Николоски: На протестите има инфилтрирано провокатори кои треба да прават инциденти

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во вчерашното гостување на телевизија Алфа рече дека веќе три дена на протестите против францускиот предлог има...