Ознака: противпожарно возило
Свет 16.08.22 | 10:08

Унгарија го изработи најмоќното противпожарно возило во светот

Унгарија, во екот на сезоната на пожари, го претстави најмоќното противпожарно возило на светот, кое е базирано на руска технологија, за да се справи со бројните шумски...

Македонија 31.12.21 | 10:17

Кочани доби противпожарно теренско возило

Денеска во кругот на Противпожарната територијална единица – Кочани беше примана донацијата на противпожарното теренско возило, како донација во рамките на проектот...

Скопје 09.08.21 | 22:51

Трајановски бара отчет од Шилегов: Зошто нашата е двојно поскапа од пожарникарската скала во Загреб?

Денеска читам уште една клевета кон мене односно, Коце бил крив за ниската плата на пожарникарите. Претходната клевета беше кога Шилегов ја покачи цената на водата воведувајќи...

Твитови 04.08.21 | 15:17

На барање на канцеларката Меркел нашата земја ги стави своите ресурси на располагање на Германија во борба со пожарите