Ознака: протипожарна скала
Скопје 07.05.21 | 13:58

Тендерот за скалите го правел татко на советничка од СДСМ, а фирмата на зетот на секретарот на Градот доби нов тендер од Шекеринска од 1 милион евра

Претседателот на Градски комитет на ВМРО-ДПМНЕ Владимир Нелоски на прес-конференција презентираше, како што кажа, нови докази за основаните сомнежи за криминална набавка...

Македонија 05.05.21 | 15:57

ВМРО-ДПМНЕ ќе ги предаде на Обвинителството и на Антикорупциска случаите „скалите на Шилегов“ и кинеските вакцини на Филипче

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ најави дека ќе ги предадат документите од случаите за набавка на противопожарни скали на Град Скопје како и набавката на кинески вакцини преку...

Скопје 05.05.21 | 12:51

Мицкоски: Скалата нема дополнителна опрема, а документите докажуваат дека платена е двојно повеќе

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска презентираше документи според кои се покажува дека противпожарната скала набавена од Град Скопје чини двојно повеќе...

Скопје 05.05.21 | 10:08

Со 1.7 милиони евра за Скопје може да се купат две возила со скали, а не едно како што направи Шилегов

Скопје пред сè има потреба од домаќинско работење, така со 1.7 милиони евра ќе се купат две противпожарни возила со скали, а не едно, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ, според кои...

Скопје 05.05.21 | 09:19

Тасевски: Оние кои коси корнеа против Шпанските скали, денес гувеат ко млади бремени невести за противпожарните

Коментирајќи ја набавката на противпожарни скали на Град Скопје, актерот Сашо Тасевски вели: Во времето на Коце имаше Шпански скали. Во времето на Шилегов има противпожарни...

Скопје 04.05.21 | 15:15

Шилегов за противпожарната скала: Нашата е различна од таа од Загреб

Ова е прва противпожарна скала која се купува во државата. Јас не сум стручен, ниту имам претензија да бидам стручен на таа тема, затоа техничката спецификација и потребата...