Ознака: протестен марш
Македонија 12.12.18 | 19:40

Партија – дипломатија – судство, па после ќе нема кој да им ги отвора случаите за криминалите

Црнила донесоа и во економијата, па сега лажат дека ова било робинхудовски простап – ќе земеле од богатите за да им дадат на сиромашните, а притоа не кажуваат дека...

Македонија 12.12.18 | 18:57

Со криминалци во владата, со криминалци во јавните претпријатија нема Европа

Оваа кампања на ВМРО-ДПМНЕ против актиелната власт се вика „Црнила“, зашто, како што рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкосски вечерва од платото пред Владата,...

Македонија 12.12.18 | 18:18

Мицкоски: Ќе нè има уште повеќе сè додека не им го видиме тилот на оние шпиони кои нè снимаат од горе

Пред повеќе од шест месеци, овде на платото пред Владата на Република Македонија на 2 јуни, ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ излегоа масовно да му кажат...

Македонија 12.12.18 | 17:05

Започна третиот протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ (ВО ЖИВО)

Започна третиот протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје. Трета среда по ред скопјани предводени од претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и раководството на...

Македонија 12.12.18 | 16:52

Со оклопни возила и водени топови МВР ќе ја штити Владата од граѓаните

Со оклопни возила и водени топови МВР се подготвува да ја штити Владата пред стартот на најавениот протест на ВМРО-ДПМНЕ. Дали кога граѓаните сакаат да го изразат своето...

Македонија 12.12.18 | 12:15

Моќно видео на ВМРО-ДПМНЕ: Придружете ни се против црнилата!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ со моќно видео од досегашните протести на граѓаните, повика и денеска да им се приклучат и заеднички да се спротивстават на црнилата кои надвиснале...