Ознака: протест на професори
Економија 14.11.19 | 17:19

Mицкоски до наставниците: Заев не ја зголемува вашата плата, Заев ви одзема од Вашата плата која ви е гарантирана со закон

Дозволете ми да ја разобличам лагата која Зоран Заев сака да ви ја сервира, лажно прикажувајќи дека наводно ќе ви ја зголемел платата и тоа сака да го продаде како негова...

Македонија 01.09.19 | 21:22

Тасевски го прозва Забрчанец: Слушај фраер, некој учел факултет, дипломирал, магистрирал, 20 години е професор во средно, а ти се правиш мутав

Советникот на Заев, марјан Забрчанец на својот фејсбук профил се прашува зошто просветните работници најавуваат штрајк во услови на раст на платите. Во септември 2018...

Македонија 30.08.19 | 12:53

Алијансата на Албанците го поддржува штрајкот на просветните работници

Алијансата на Албанците го поддржува најавениот штрајк на просветните работници и бара одговорност за состојбите во образованието од Демократската унија за интеграција...