Ознака: прослави
Македонија 16.06.21 | 08:33

Целосно укинат полицискиот час, се враќаат прославите и концертите

Владата на 79. седница ги прифати препораките на Комисијата за заразни болести и ги донесе следните одлуки: – Почнувајќи од 16 јуни 2021 година (среда), престанува да важи...

Македонија 01.06.21 | 22:25

Владата ги усвои новите мерки, се укинува носењето маска на отворено, дозволени свадби и прослави

Владата денеска на седница ги прифати измените и дополнувањата на рестриктивните мерки согласно препораките на Комисијата за заразни болести, утврдени како предлози...

Македонија 17.05.21 | 08:43

Ќе има ли попуштање на мерките: Комисијата за заразни болести денеска ќе ги разгледува барањата на угостителите

Комисијата за разни болести денеска ќе одржи состанок на кој ќе се одлучи дали ќе има попуштање на мерките и дали барањата на угостителите ќе се прифатат. Oд Независната...

Балкан 13.04.21 | 16:05

Кипар од 17 мај ќе дозволи одржување свадби и крштевки

Властите на Кипар донесоа одлука под посебни правила, постепено, во четири фази, но и под услов тоа да го дозволи епидемиолошката слика во земјата, од 17 мај да биде укината...

Македонија 29.12.20 | 20:33

Спасовски: Кривична одговорност за сите групирања, бесплатниот телефонски број ќе помогне во спречување на забави

Ако за време на новогодишната ноќ бидат издадени викендици или станови каде ќе има 15, 20 или 30 луѓе како група, тогаш и сопственикот на тој објект што го издал и оние кои...

Естрада 29.09.20 | 11:40

Ноне порасна: Со кармин на огледало напиша колку полни

Поранешната пејачка Ноне Неделковска го прослави својот 34. роденден. Таа со кармин на огледало напиша дека полни 34 години, па видеото го сподели на социјалните медиуми. По...

Економија 30.07.20 | 10:37

Угостителите работат без протоколи, можен е хаос поради неконтолираните прослави

Туристичко-угостителската комора (ТУК) при Сојузот на стопански комори на Македонија (ССК) денеска одржа состанок со Комисијата за заразни болести на која угостителите...

Балкан 06.07.20 | 12:35

Бенд сеел корона низ цел град, заразиле најмалку 25 лица на масовни прослави

Од почетокот на епидемијата, во периодот од 14 март до 31 мај во Ваљево, Србија имало потврдени 196 сличаи, но само во последните 19 дена тој број се искачил на 319 заразени.П Најголемиот...

Вести 02.07.20 | 20:20

Силјановска Давкова: Нема датум за преговори со ЕУ, се изморив од прослави, а не е време за славење

Преговарачката рамка не значи датум за преговори. Таа се концентрира на три моменти, принципи, суштина и процедура. Членките на ЕУ откако ќе ја разгледаат имаат право...