Ознака: прогнози
Свет 03.04.20 | 13:48

Австралиски лекар: Прогнозите се меѓу пет и десет милиони заразени од Ковид-19 во светот

Главниот медицински консултант на австралиската Влада, Брендон Марфи предвидува меѓу пет и десет милиони случаи на заразени од Ковид-19 во светски размери, пишува весникот...

Сервиси 10.07.19 | 10:33

Вонредна најава: Силно невреме доаѓа кон Македонија и пад на температурите

Територијата на нашата држава во следите 30тина часа ќе биде под влијание на изразено нестабилна, влажна и свежа воздушна маса која ќе услови врнежи од дожд проследени...

Сервиси 05.06.19 | 09:27

Црвен метео аларм на Балканот: Доаѓаат пеколни температури, но Македонија ја чека лоша прогноза

Доаѓа пеколно лето. Акуведер за ова лето во Европа предвидува дека ќе биде многу топло, дури и со опасни продори на жестока олуја. Во својот извештај се наведува дека...

Економија 27.12.18 | 11:38

Економијата годинава се зави во црнила, догодина ќе биде уште полошо

Економијата годинава ја покажа и ја докажа неспособноста на власта да се фати во костец со решавање на најгорливите животни проблеми на граѓаните, вработувањето, зголемувањето...