Ознака: професорка
Црна хроника 27.09.21 | 18:39

МВР лаже: Пријавив сомнителна торба и настана голем инцидент, Астеруд објаснува зошто преноќила со лисици на аеродром

Во иницијалите К.Р.А (50) во Билтенот на МВР многумина ја препознаа професорката од Правниот факултет Каролина Ристова Астеруд, па веста дека била уапсена, иако во билтенот...

Црна хроника 27.09.21 | 09:49

Професорка од Правниот факултет приведена на скопскиот аеродром

На скопскиот меѓународен аеродром, вчера се случувала вистинска драма. Како што информираше Министерството за внатрешни работи, во 02:30 часот полициски службеници ја...

Калеидоскоп 11.01.21 | 09:32

Вие сте кучиња: Професорка заборавила да го исклучи микрофонот, па почнала да ги навредува студентите

Студентите на завршната година на Фармацевтскиот факултет во Сараево ја обвинија професорката  д-р Едиса Трумиќ дека зборувајќи за нив, користела непримерни зборови. Снимката...

Македонија 29.12.20 | 17:27

Двајца ученици избркани од средно училиште во Скопје поради пцовки кон професорка за време на онлајн час

Вчера на социјалните мрежи Инстаграм, ТикТок, па дури Твитер започна да кружи видео во кое ученик за време на онлајн настава вербално нападна професорка од СУГС „Владо...

Калеидоскоп 19.12.18 | 19:57

Шпанија: Млада професорка силувана и убиена на ѕверски начин

Делумно голото тело на Лора Лулмо било пронајдено покрај селото Ел Кампиљо по пет дневна потера. Таа се преселила 500 километри подалеку од својот дом ,за да почне да ја...