Ознака: проф. д-р Драган Даниловски
Здравје 02.06.20 | 20:45

Даниловски за ковид-19: Паднавме на испитот и власта и здравствените работници

Докторот и професор Драган Даниловски вечерва во гостувањето на Топ тема кажа дека многу е важна соработката на граѓаните, односно да се почитуваат мерките и дека вирусот...

Македонија 29.05.20 | 15:21

Д-р Даниловски: Олабавувањето беше непромислен потег, требаше да се одложи и засилено да се тестира

Уште поголем број заразени денеска, но и мртви. Четири жртви и 52 новозаболени е денешниот црн биланс на ИЈЗ. Но прашање е колку се и приватно тестирани. И додека здравствените...

Македонија 19.05.20 | 18:37

Д-р Драган Даниловски: Нема услови за брзи избори!

Нема услови за брзи избори, смета проф. д-р Драган Даниловски. Според него сè уште нема епидемиолошки услови за одржување брзи избори, бидејќи е потребно да поминат две...

Македонија 18.05.20 | 09:20

Даниловски: Не смееме да си дозволиме повторно драконски мерки, од исклучителна важност е индивидуалната свест

Шведска е една од најбогатите земји во светот и Шведска може да си дозволи релаксиран модел на справување со епидемијата, вели во интервјуто за МИА проф. д-р Драган Даниловски,...

Здравје 13.05.20 | 20:43

Скандалозно е кога доктор покажува незнаење и со тоа ги минимизира опасностите

Не можев да не интервенирам, зашто никако не може да се истолерира ширење невистини од било кого, а камоли од доктор, кој истовремено е и претседател на Здружението на...

Здравје 11.05.20 | 10:33

Проф. Даниловски: Никој не ни е виновен – до нас е!

Неочекувано зголемениот број на хоспитализирани пациенти со Ковид-19 за проф. д-р Драган Даниловски е предупредување дека битката со вирусот не е ни оддалеку блиску...