Ознака: проф. д-р Анѓелко Ѓорчев
Македонија 08.04.21 | 11:29

Во имунизацијата е спасот, доцнењето на вакцините Македонија ќе ја чини многу изгубени човечки животи

Единствено вакцината е спасот. Доцнењето со имунизацијата на населението Македонија ќе ја чини многу загубени човечки животи, предупредуваше професорот д-р Анѓелко...

Македонија 07.04.21 | 23:08

Влатко Ѓорчев: Почивај во мир, тато!

По 11 дена минати во кома почина 72-гдишниот пулмолог и професор д-р Ѓорчев. Последен поздрав до својот татко Анѓелко упати пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев. Бог...

Македонија 07.04.21 | 22:05

Почина пулмологот д-р Анѓелко Ѓорчев

На Клиниката во Ниш денеска почина специјалистот по пулмологија и алергологија, професорот Анѓелко Ѓорчев (72). Тој е татко на поранешниот пратеник Влатко Ѓорчев. Докторот...

Македонија 30.03.21 | 12:49

Д-р Ѓорчев уште е во кома, но тоа не е поради примената вакцина против ковид-19, тврди директорот на Клиничкиот центар во Ниш

Професор д-р Анѓелко Ѓорчев (73) е се уште во кома, но неговата состојба не е последица на примената вакцина против ковид-19, вели директорот на Универзитетскиот клинички...